| GeorgeMihai a întrebat:

Buna ziua!

Exista sanse de reimpacare, (fata sa ii simta dorul dupa cateva zile, saptamani, luni sau ani si sa-si doreasca sa fie din nou impreuna cu acesta cu toate ca un astfel de episod s-a mai repetat cand tot dupa o astfel de despartire, dupa luni de zile, fata l-a contactat din nou), ca dupa ce o fata si un baiat s-au despartit cu cearta, jigniri iar fata l-a blocat peste tot inclusiv i-a blocat numarul de telefon baiatului?

Multumesc frumos!

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Fata asta probabil că nu a găsit o variantă mai bună așa că s-a întors la fostul.
Într-o relație toxică de genul, cu despărțiri și împăcări, îți consumi timp, energie, sentimente, frustrări, încercând să repari ceva ce nu mai poate fi reparat oricum. Și dacă fata și-ar dori împăcarea, băiatul ar face o mișcare proastă acceptând-o.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam orice relatie are sanse de impacare dupa despartire, dar ala nu este nici pe departe un progres.
Alea sunt relatii toxice, de care trebuie sa te departezi. Mai bine o singuratate buna, decat o relatie care te consuma.

| Andreeush a răspuns:

După câteva zile poate, după câteva luni sau ani nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Niciodata.
Las-o-npace si gaseste o persoana de calitate.