| AlinaSlupetschiffffffffffffffffffffffffffff a întrebat:

ieri mi-am inceput viata sexuala, iar inainte sa o incep imi era frica sa nu raman insarcinata si l-am intrebat pe prietenul meu daca este posibil.El mi-a spus ca nu o sa raman insarcinata, ca el are totul sub control, a zis ca nu va ejacula in mine, asa si a fost, dar am avut act sexual neprotejat. In aceeasi noapte am avut de 2 ori relatii sexuale si niciodata nu a ejaculat in mine, sunt sanse de a ramane insarcinata, cat de mari sunt sansele?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti era asa de frica de ce nu te ai informat si tu un pic inainte si nu ai luat un prezervativ? costa 3 lei doar.

orice act sexual neprotejat poate duce la o sarcina. Care sunt sanele asta tine de multe variabile. Perioada fertila, igiena intre actele sexuale, norocul samd...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai lua după toate BASMELE pe care ţi le toarnă acest băiat!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină :(
Iar riscul este cu mult mai mare deoarece, chiar dacă nu a ejaculat în tine în timpul actului sexual propriu-zis, lichidul preseminal CONŢINE spermatozoizi ( rămaşi de la ejacularea anterioară )!
Iar la al 2-lea act sexual ( din acea noapte ) acei spermatozoizi au ieşit în vaginul tău - deci, pot genera o SARCINĂ :( :( :(

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ele-semne/

Toate cele bune!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se forma o sarcina in urma unui act sexual neprotejat depind de 2 factori si anume : 1. ) Daca sexul este intretinut in PERIOADA FRTILA a ciclului menstrual si 2.) Daca partenerul are suficienta experienta si are capacitatea de a-si controla 100% procesul deejaculare. Este suficient ca din cauza excitatiei intense aparute de regula in momentul intretinerii sexului de dezvirginare, sa "scape" chiar o cantitate infima de sperma in vagin, si in acel moment partenera sa fie in perioada fertila a ciclului menstrual. In concluzie deoarece probabilitatea de a se forma o sarcina poate fi foarte mare, doar el este cel care isi poate asuma raspunderea intretinerii sexului neprotejat intro astfel de situatie si aceasta sa nu se lase cu urmari neplacute. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, nu poti ramane gravida.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Da.
Mici.

| doctorul71 a răspuns:

Stai linistita, esti gravida....si la cat de desteapta esti o sa faci un pui de maimuta

| deea400 a răspuns:

Dar cat costa DUREX? Ce dracu(scuze limbajul) aveti? Daca iti era frica mai bine te protejai! Sunteti saraci lipiti pamantului?

| alexaalexandra1985 a răspuns:

Uite.da sunt șanse! Si cine te-a pus sa o faci neprotejat? Sunt riscuri de boli grave! Va-ți facut analizele înainte de contact? Mai ales ca a fost neprotejat..vai vai vai..Prezervativele nu sunt o avere! Trebuia sa iti cumperi înainte! Da șansele sunt foarte mari daca esti in perioada ciclului! Daca vrei mai multe informați caută pe net asa:lichidul pre-ejaculator...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alexaalexandra1985):

In perioada ciclului, presupun ca te referi de fapt la perioada de sangerare, adica in perioada de menstruatie sansele/posibilitata de a se forma o sarcina sunt MINIME iar daca partenerul nu a ejaculat in vagin (cu toate ca putea sa o faca fara nicio retinere) probabilitatea de a se forma o sarcina este extrem de mica de circa 1-3%. Acel lichid preejeculator asa cum este produs de glandele bulbouretrale este INOFENSIV. Se poate contamina cu sperma ramasa in uretra dupa o ejaculare recenta insa trebuie indeplinite niste conditii destul de complicate, pentru a exista sanse reale de a se si realiza in realitate.

| hiricadespina a răspuns:

Dap, cauta informatii despre lichidul pre-ejaculator.