| valentina13 a întrebat:

Imi cer scuze ca pun aici intrebarea dar ai o sa fie mai vizibila si am nevoie de un raspuns urgent. Sunt femeie, am avut o cezariana, dar acum dupa 7 luni de la operarie am o scurgere alba cu miros urat din vagin. Nu spuneti ca din cauza igienei. Ma spal la 2 zile.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile vaginale care au aspectul, culoarea si/sau cantitatea (marita) diferita de leucoreea normala, si prezinta si un miros greu, urat/fetid sunt rezultatul/urmarea unei infectii care aproape in toate cazurile sunt provocate de patrunderea in vagin sau chiar uter, a unor mocrobi, bacterii, fungi sau virusi. In astfel de situatii se impune sa fii consultata ginecologic si sa ti se analizeze secretia vaginala pentru a se putea determina care este tratamentul adecvat de a fi folosit. Infectia nu se datoreaza nici lipsei de igiena si cu atat mai putin cezarienei amintite. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ginecolog, pentru ca scurgerea nu este de la cezariana si daca mai are si miros urat, poate fii o boala cu transmitere sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

La capitolul "spalat la 2 zile", cred ca ar ramas in urma cu vreo 100 de ani.
In zilele noastre, femeile se spala de 2 ori pe zi!

| Necunoscut112 a răspuns:

Cun adică te speli la două zile? Asta ţi se pare des?