| PussicatDolls a întrebat:

Buna ziua!
In aproximativ a 27a zi a ciclului menstrual, pe 23 aprilie (ciclu neregulat, medie 35-37 de zile, aveam simptome premenstruale, dureri mari de sani, etc), am facut sex neprotejat cu iubitul meu timp de 2-3 minute, după care am continuat cu prezervativ. Nu a ejaculat in mine. Ieri, 26 aprilie, am avut dureri abdominale si a inceput sa imi curgă sange. Ceea ce ma sperie e faptul ca imi curge rar, eu fiind obisnuita sa am "inundatii" pana acum. Durerile continuă, dar scurgerile de sânge nu sunt abundente. Exista vreo sansa sa fiu însărcinată sau aceasta este menstruatia? Repet, doar 2-3 minute s-a intamplat neprotejat, apoi am continuat cu prezervativ si nici gand de ejaculare. Multumesc!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cand veti reusi sa intelegeti ca o sarcina NU se poate naste/forma, oricand si in orice conditii chiar daca sperma a fost ejaculata in vagin. De asemenea nu are absolut nici-o importanta sau relevanta numarul de contacte intretinute si nici durata/lungimea ca si timp a contactelor sexuale. Fiindca sexul a fost intretinut cu cateva zile inainte de data preconizata de a incepe menstruatia, adica intr-o perioada INFERTILA si de asemenea fiindca sperma NU a fost ejaculata in vagin, se poate aprecia ca formarea unei sarcini in astfel de conditii este aproape IMPOSIBILA chiar si in cazul unui ciclu neregulat. in cazul ciclurilor menstruale neregulate modul de manifestare a menstruatiei poate sa fie foarte diferita si oarecum mai deosebita/atipica fata de cea/cele anterioare. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii gravida.

| Goddess23 a răspuns:

Daca nu ai avut contact cu sperma partenerului atunci e imposibil sa ramai insarcinata. Insa daca pana acum ai avut o menstruatie abundenta iar acum e slab cantitativa posibil sa ai o problema ginecologica ca un chist ovarian, o raceala a ovarelor asta se poate rezolva cu tratament din partea medicului.

| GL757W a răspuns:

Sunt probleme de matematica sau prostiile voastre din cap? laughing

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.În cazul în care partenerul tău nu a ejaculat înăuntru, e imposibil să fi rămas însărcinată. Cred că asta e menstruația, plus că ieri a fost abia prima zi, așteaptă să vezi ce urmează.Și nu te mai neliniștit că te neliniștești degeaba.