| Doamnedarceegoisttefacesevrajul a întrebat:

In data de 1 octombrie mi-a inceput menstruatia, s-a terminat pe 6 sau 7, iar pe 10 am avut contact neprotejat, ejacularea nu a avut loc in mine si nu a durat nici un minut contactul. Apoi pe 6 octombrie mi-a inceput menstruatia, din nou am avut menstruatie normala, simptome PMS, crampe si m-a tinut ca de obicei 5-6, chiar 7 zile. Luna asta inca nu mi-a venit, dar au inceput sa ma doara sanii de o saptamana, am avut crampe, m-a durut si in partea dreapta de jos, ma simt putin balonata. Trebuie sa imi vina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta : ''Trebuie sa imi vina?'' poate fi formulat cat se poate de simplu si concis ca un DA categoric. In ciclul menstrual anterior care s-a desfasurat pe o perioada de 36 de zile (01.10 - 05.11 = 36 zile) si in care perioada fertila s-a situat intre 19-24 Octombrie, rezulta ca afost absolut IMPOSIBIL ca in urma actului sexual intretinut in 10 Octombrie adica cu 13 zile inainte de ziua OVULATIEI sa se poata forma o sarcina.
Exact din acest motiv s-a produs urmatoarea menstruatie care s-a desfasurat conform spuselor tale d.t.p.d.v. in mod normal.
Fiindca in actualul ciclu menstrual care a inceput in data de 6 Noiembrie (si nu 6 Octombrie cum ai scris din gresit) se poate presupune ca NU au existat contacte sexuale, deoarece nu ai mentionat nimic in aceasta privinta, rezulta ca in mod firesc se poate afirma ca sangerarea menstruala se va produce negresit mai ales ca au aparut si au inceput sa se manifeste simptomele premenstruale. Fiindca ciclul menstrual este de tip neregulat nu se poate aprecia care va fi lungimea ciclului si nici data precisa la care va incepe urmatoarea menstruatie, dar este posibil sa aiba din nou 35-36 de zile si in acest caz sa inceapa prin 9-11 Decembrie. Multa sanatate!

| Doamnedarceegoisttefacesevrajul explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! Daca nu incepe luna asta ce ar trebui sa fac? In luna septembrie nu a inceput.

2 răspunsuri:
| Doamnedarceegoisttefacesevrajul explică:

Si am uitat sa mentionez ca nu am un ciclu menstrual regulat!