| tinaya a întrebat:

Buna ziua la toata lumea! M-am decis cu greu sa-mi scriu pe acest forum "suferinta"care ma macina de vreo 2 saptamana.Am fost aproape 3 ani de zile cu un baiat extraordinar, m-a iubit la nebunie si mi-a trecut cu vederea multe lucruri (trebuie sa specific ca eu am fost prima lui iubita si prima din toate punctele de vedere, eu aveam 19 ani si el 20 cand ne-am cunoscut). Am avut o relatie foarte frumoasa, familia lui ma adora era o adevarata poveste de dragoste! Insa acum 2 saptamana.ne-am despartit fiindca el s-a saturat de toate reprosurile mele si de toate "fitele" pe care i le faceam! Eu de fiecare data cand ne certam punea punct iar el mereu ma facea primul pas! In dec.anul trecut la fel ne-am despartit dar l-am sunat si am insistat si pana la urma ne-am impacat! Acum mi-a zis ca nu ma mai iubeste si sa-mi vad de viata mea. El nu este genu sa fie cu alte fete este un tip foarte deosebit, insa nu mai are incredere in mine.In timpul asta de 2 saptamana. l-am sunat de vreo 4 ori am plans, mi-am cerut iertare i-am jurat ca o sa ma schimb dar degeaba fiindca nu mai crede in mine si plus de asta cred ca i-am castigat dispretul fiindca am tot insistat.Am fost chiar si la el acasa a ramas fara cuvinte am vorbit foarte frumos unul cu celalalt insa chiar e hotarat sa nu ne mai impacam.Noi 2 suntem si la aceeasi facultate, eu vb cu cu mama lui si toata lumea regreta ca ne-am despartit! Acum am hotarat sa nu-l mai caut deloc ca oricum l-am "hartuit"destul. Fetelor credeti-ma ca il ador si abia acum mi-am dat seama cat rau am putut sa fac.De 2 saptamana plang non stop fiindca eu sunt singura vinovata, de asta am insistat cu telefoane si m-am dus la el fiindca stiu ca eu sunt vinovata. Ce as putea sa fac sa-i castig increderea? Nu mai vreau sa fiu cu nimeni, il vreau pe el fiindca numai cu el pot sa fiu fericita.Crede-ti ca poate cu timpul vom ajunge sa fim iar impreuna? Si cum as putea sa-i demonstrez ca eu chiar o sa-mi schimb caracterul? Va multumesc din suflet! astept sfaturile voa

Răspuns Câştigător
| alinuta113 a răspuns:

Salut! povestioara ta m-a facut sa ma gindesc si la mine! Am u caracte asa ca al tau si cu prietenul sunt de 9 luni! dar el ma iubeste ~~~ nu imi imaginez ca vrea data il voi pierde! despre tine pot spune ca sunt sigura a el te iubeste inca si nu a uitat tot ce a fost! el isi pune o masca si ascunde toate sentimentele! Sa nu crezi ca el nu plinge! Plinge ca si tine doar sa nu-l vada nimeni, el tot sufera! Dar nu vrea ca tu sa stii acest lucru! El zice ca e hotarit, el zice ca gata, ca nu te mai vrea, ca s-a saturat! Dar tu te-ai intrebat vreo data lui cit ii e de greu sa zici aceste cuvinte? El cind spune aceste cuvinte sufletul lui plinge! 3 ani asta nu e 3 zile! Nu renunta asa usor! El poate vrea sa vada de ce esti in stare ce ai face pentru el! Sigur ca o sa vina timpul cind o sa fiti impreuna dar tu pentru asta trebuie sa lupti! Ii poti demonstra ca te-ai schimbat prin comportament! prin maniere! la universitae apropiite de el intreaba-l (cum la tine? cum te simti fara mine? eu una nu mai rezist te vreau inapoi) vezi ca esti fata si fetele se pricep la asa ceva! succes

4 răspunsuri:
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Felicitatri! Ai avut relatia vietii tale si ai dat-o-n bara... Si tu-ti faci impresia ca o sa te schimbi? Oamenii nu se schimba asa usor. Si el deja ti-a dat cateva sanse si-l tot haituiesti. Ii faci rau, lasa-l in pace sa-si traiasca viata. Nu ti se pare ca esti cam egoista. Chiar trebuie totul sa se invarta in jurul tau? Chiar trebuie sa fii doar tu fericita. Cu el cum ramane daca-l iubesti atat de mult. Iubirea inseama sa te pui tu pe locul doi, iar tu nu faci decat sa iti alini suferinta ta pe care tu singura ti-ai provocat-o. Si cum? Chinuindu-l pe el, supunandu-l sa-ti asculte toate ifosele. Eu zic sa-l lasi in pace daca vrei ce e mai bine pentru el.

| PurpleLadybug a răspuns:

Pai acum e cam greu, mai ales ca i'ai tradat increderea. Spune'i mamei lui sau unor prieteni apropiati lui cat de mult il iubesti, poate va ajunge si la urechile lui. Situatia e putin complicata, dar nu iti face griji, daca te iubeste va veti impaca. Nu cred ca nu te mai iubeste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai procedat foarte bine in general barbatilor nu le place insistenta daca te iubeste lasa-l ca te cauta el dar in acest timp demonstreaza-i ca te-ai schimbat fi mai stabila in tot ceace faci si incearca sa iti ocupi timpul cu alceva nu te mai gandi la el probabil nu te merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca deja ai facut tot posibilul ca sa-l faci sa inteleaga ca iti pare rau si ca il iubesti. Uneori este nevoie si de astfel de lucruri care ne fac sa intelegem tot ceea ce ne tulbura gandurile.Insa nu intotdeauna ramanem satisfacute chiar daca avem sau nu dreptate daca suntem sau nu vinovati-Poate ceea ce s-a intamplat este un semn ca nu te mai iubeste.Numai bine si ai incredere in Dzeu.