| florena a întrebat:

ma numesc Florena si sunt confuza si poate ma ajutati voi: cm trebuia sa imi vina pe 15 luna asta dar a intarziat si a venit pe 18. Inainte sa imi vina cu o saptamana am avut stari de greata in fiecare seara, sanii sunt putin mariti dar nu foarte durerosi, am stari de somnolenta (as dormi 18 ore din 24) pofta de mancare nu mai spun, as rontaii non stop. Mie de 9 ani imi vine ceas la 30 zile acum e prima data cand a intarziat. Sunt confuza e vorba de sarcina? am facut 3 teste toate negativa am facut si unul azi tot negativ a iesit. Imi doresc un bebe

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mult prea devreme pentru un test de sarcina, de-abia pe 23 poti face primul test concludent. Sincer, simptomele nu au nici o legatura cu sarcina, fiindca au aparut cu minim 3 saptamani mai devreme decat ar putea aparea simptomele unei sarcini. Corelat cu faptul ca menstra a aparut, posibilitatea de sarcina este foarte redusa.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Pai atunci mai incearca, poate ai noroc... uite iti dau un site in speranta ca te ajuta si ca poate imi dai funda http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/

| korynna_4355 a răspuns:

Buna,imi pare rau ca esti dezamagita dar nu cred ca esti gravida.Probabil ai racit putin sau este doar o dereglare hormonala.3 zile nu prea inseamna mare chestie.trebuie sa ti intarzie cam o luna.starile de greata si toate celelalte si le formeaza psihicul tau doar cand te gandesti ca ai putea fi gravida. Daca iti doresti un bebe, fuga la doctor si pune-te pe treaba. Bafta.

| FetitaUnuiBaietel a răspuns:

Pai testele astea mai gresesc.Dar simptomele sint de sarcina.Ginecologul te va ajuta mai bine.