| IordanelAlexandru a întrebat:

mi-am facut si eu cont ca am nevoie de niste pareri impartiale.Nu mai stiu ce sa fac.Cunosc o fata de ceva timp, am inceput sa vorbim prin Facebook.I-am propus sa ne intalnim dar tot spune ca nu poate acum sau sa o mai las putin si vede dupa.Acum in ultima vreme tot imi scrie in fiecare dimineata Neata! si pune acel emoticon cu pupic, spune sa am grija de mine si tot.Nu suntem impreuna.Dar cel mai mult ma deranjeaza ca tot spune sa nu ma atasez de ea ca o sa spuna odata ceva urat si o sa ma supar.Eu nu stiu ce sa cred.Mi-e simpatica, o si plac putin dar nu mai stiu ce sa fac sau ce sa cred. Poate imi puteti spune o idee ceva.Va multumesc.
PS:Varsta ei 17, a mea 20.

Răspuns Câştigător
| Rotazi a răspuns:

In afara de faptul ca e minora si e normal sa aiba retineri,

-Poate are pe cineva.
-Poate are ceva ce nu iti place tie (un copil, de exemplu).
Sunteti din aceeasi localitate? O cunosti si altfel decat pe Facebook?

| IordanelAlexandru explică (pentru Rotazi):

Nu suntem din aceiasi localitate, dar stam la 10-15 km distanta.
De avut nu are pe nimeni, ca chiar ea a spus ca e singura.
Poate din cauza ca din familie ea ii ceea mai mare si exista presiunea asupra ei.Asa mi-a spus ca sunt asteptari foarte mari de la ea.

| Rotazi a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

E posibil, foarte posibil sa fie cum spune ea. Dar, ce asteptari? Oare ea se ingrijeste de fratii mai mici? Sau e religia?
Daca stati asa de aproape, nu ai nici un cunoscut in localitatea ei? Sa te interesezi "pe ocolite" si mai discret. Poate nu e fata rea, poate doar se teme (e normal). Mai ales ca baietii (sa nu ne ascundem dupa deget!) se gandesc numai la sex.

| IordanelAlexandru explică (pentru Rotazi):

Am cunoscuti prin localitate.Chiar am ceva verisori
Nu e fata rea, din ce am putut sa deduc eu.
Adevarat, ca baietii se gandesc la sex, dar nu e in prealabil adevarat.
Exista diferente.A avut ceva caderi de nervi zilele astea.I-am tot spus ca daca vrea sa se descarce poate sa spuna, ca nu e bine sa tina in ea.Dar e si putin incapatanata.Tot incerc sa ii arat ca nu am intrat cu ea in vorba doar pentru sex.

| Rotazi a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

Atunci, ai rabdare. Dar nu fa pauza totala. Vorbeste cu ea si asteapta sa fie pregatita. Daca intr-adevar iti place la modul serios.

| IordanelAlexandru explică (pentru Rotazi):

Adica,sa o las putin cu vorba mai rar dar sa nu o rup de tot cu ea.
Oricum, iti multumesc.
Iti dau Funda tie!

| Rotazi a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

Cu vorba, poate fi zilnic. Dar nu o presa cu intalnirea.

| IordanelAlexandru explică (pentru Rotazi):

Multumesc.
Nu o sa o presez deloc.

| Rotazi a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

Ok.

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

""Acum in ultima vreme tot imi scrie in fiecare dimineata Neata! si pune acel emoticon cu pupic,..."". Trimite-i si tu un raspuns prin care sa-i specifici ca ti-ai dori sa simti ''caldura si dulceata'' acelui emoticon in mod direct si cat se poate de real. In functie de raspunsul primit iti vei da seama care sunt cu adevarat sentimentele ei fata de persoana ta. Succes!

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Din contra faptul că ea îl abordează indică faptul că ea manifestă interes, faptul că nu vrea să se vadă, denotă lipsă de securitate.

| IordanelAlexandru explică (pentru corbulalbrosu):

Corbulalrosu,i-am spus chiar zilele astea ca mi-ar placea sa simt acel pupic.Am primit raspunsul:Hehe, Hihi
Asa ca nu am ce idee sa fac din acel raspuns.

| SG1995 a răspuns:

E interesată, dar timidă, și e ceva normal.
Sfat: Propune-i un date ziua la o cafea, 2/2, ea vine cu o amică, tu cu un amic. Așa se va simți mai safe. De preferat să fie în orașul ei, sau aproape de orașul ei. Baftă!

| IordanelAlexandru explică (pentru SG1995):

Da,posibil ca e interesata.Altfel nu m-ar baga atat in seama.
I-am propus acum cateva zile sa ne intalnim intr-o zi de weekend.Am primit raspunsul:Ca vedem, sa mai astept putin.
Nu e asta o problema, astept ceva dar nu extrem de mult.

| SG1995 a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

Well, dacă îi vei propune prea curând din nou să vă vedeți asta va fi o notă de dispare și va bate în retragere, pe de-altă mi-e greu să cred că ea va veni cu vreo propunere de genul. Caută contextul potrivit și propune-i o ieșire în patru cum ți-am sugerat, vei avea mai mulți sorți de izbândă.
O ieșire în doi acum pentru ea nu e ok, dacă nu v-ați cunoscut deja (fizic) în prealabil.

| MadalinG99 a răspuns:

Buna, incearca sa fii mai direct cu ea.