| cosmin_7741 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac in legatura cu o fata, ne-am despartit mai exact vreo 2 luni de zile si de vreo 2 saptamani am vb mai des la telefon, si acum 4 zile(mai exact vineri seara spre sambata) eram in oras sa mananc si am sunat-o ca trebuia sa-mi dea niste lucruri si mi-a zis ca vine si ea pana acolo sa manance.Am stat vreo jumate de ora, imi veneau tot felul de amintiri in cap cand o priveam si abia m-am controlat sa nu o sarut sau altceva, am plecat si a zis ca ma duce ea pana acasa, am stat in fata blocului la mine in masina si am povestit unele chesti mi-a zis ca a iese cu cineva dar ea tot pe mine ma vrea si se vede cu baiatu ala cu care este si dintr-o data a inceput sa planga si m-am sarutat cu ea, imi zicea ca nu poate fara mine si ma iubeste foarte mult si tot timpu se gandeste la mine. Dupa vreo 2 ore o sun si vb cu ea si dintr-o data imi zice sa merg la ea acasa ca vrea sa stea cu mine si am plecat.Am stat la ea toata noaptea am vb unele lucruri si i-am zis ca daca ne impacama (sa nu mai ma injure sa se poarte urat cu mine si sa imi arate ca ma iubeste ) a zis ca da, dar si ea vrea sa ma schimb sa lucrez (tot timpu batea la cap, am 24 de ani si fac, facultate), dupa toate vorbele astea am facut dragoste si am dormit pana dimineata in brate, iar eu pe la ora 10 a trebuit sa plec din oras pentru 3 zile, am vb cu ea la telefon si o sun duminica pe la 9 nu raspunde la telefon pana la ora 1 am tot sunat si nimic... vorbesc cu ea a 2-a zi si imi zice ca a venit baiatu la ea si au iesit la un suc si au vorbit, i-a zis ca s-a vazut cu mine si alte chesti, i-am zis ca o sa vorbim cand vin inapoi.Mai exact ieri seara am fost la ea acasa, am stat am vorbit si i-am zis tu ce vrei de fapt? si zice eu pe tine de vreau dar nu stiu cum sa fac, vreau sa fiu cu tine si imi doresc mult sa fie bine cu noi 2 sa nu ne mai certam. A inceput sa planga cand am vrut sa plec de la ea m-a luat in brate si zicea ca-i pare rau ca m-a facut sa sufar tot timpu si nu a stiut sa ma tina aproape de mine si ca sigur o sa-mi fie mai bine cu alta fata, dar eu i-am zis ca eu pe ea o vreau pentru ca o iubesc mult.Imi zice dupa aia ca vrea sa gandeasca sa fie libera cateva zile, iar eu i-am zis nu draga eu nu stau sa alegi intre mine si ala, atunci sa fii fericita cu ala(m-am enervat de numa). Pleaca din camera si am vazut un buchet de flori, l-am luat si l-am rupt(de nervi sad )si vine in camera si imi zice dc am rupt florile ca sunt un nesimtit si alte cuvinte numai are si ca pot sa plec de la ea ca, chiar s-a bucurat de buchetu asta de flori si ca pot sa plec, ii zic l-am rupt ca te iubesc mult si nu suport alte lucruri de la altu sa le vad la tine. Dupa aia merge cu florile la baie le rupe si le pune intr-o vaza si merge cu ele in alta camera, cand am vz ca a plecat cu florile m-am imbracat si am vrut sa plec si atunci ea chiar venea inapoi si imi zice ce faci? zic eu plec ca m-ai ranit destul si suferit... pentru ce? si zice da? acum te-ai gandit sa pleci? zic da acum si sa numai suni in viata ta pe mine.Si nu vroia sa ma lase pana ce nu am chemat taxi.Am sunat dupa taxi si am plecat, ea a venit in spatele meu si statea in poarta si se uita la mine (eu asteptam taxi) nici nu am avut puterea sa-i zic ceva in timpul acela si nici cand m-am suit in taxi.Asta a fost tot cam lunga dar sunt prea deprimat nu stiu ce-o sa fac acum sad. O iubesc cu tot ca mi-a facut anumite chesti tot o iubesc. Vreau sa o uit dar imi e foarte greu pentru ca eu cred ca nu ma merita si isi bate joc de sentimentele mele fata de ea, ce pot sa fac sa trec peste aceasta poveste mai usor? e bine sa numai vorbesc cu ea MERITA aceasta fata? Si nu inteleg de ce imi zice ca ma iubeste mult si ca nu se vede fericita cu altu si dupa aia imi face alte faze care imi da de inteles ca sunt un nimeni pentru ea.Multumesc de ajutor si sfaturi

Ps: De ce cand iubesti nu poti fii fericit si iubit la fel sad?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fata asta nu te merita daca se comporta asa, adica tu nu esti marioneta ei, odata te vrea, odata nu te vrea, poate ca e confuza dar totusi iubirea nu e o joaca si cred ca ar fi cazul sa incerci sa o uiti, mai bine las-o pe ea cu incertitudinile ei, viata merge mai departe, ai sa vezi ca cu timpul o vei uita, acum poate iti este greu ca o iubesti si te doare, dar pe ea nu o inteleg dca te iubeste de ce se comporta asa... poate ca e genul de persoana schimbatoare ca vremea, nu stiu ce sa cred, dar cel mai bine ar fi sa intrerupi orice legatura cu ea, ocupa-ti timpul cu altceva, meriti o fata care sa te iubeasca sincer si care sa nu faca atatea gesturi, ba te vrea, ba nu te vrea, se vede ca tu chiar o iubesti dar daca nu merita, nu are rost sa pierzi timpul, vei vedea ca ai sa o uiti dar va trece un timp, poate ca va realiza ea ca te iubeste, dar nu stiu daca se merita sa ii mai acorzi o noua sansa, mai sunt fete.

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu te iubeste.Ba te vrea ba nu te vrea. Mai bine spus nu te merita... Meriti ceva mai bun, crede-ma.Ai multa iubire de oferit asa ca e timpul sa te indrepti spre altcineva!

| Antonimu a răspuns:

Bai cosmine, sunt la fete pe pamantu asta, o multime. gaseste si tu pe altcineva, nu o mai suna, spune-i sa te lase in pace... daca te iubea, cum zice ea... nu isi facea alt iubit sau ii dadea papucii a doua zi dupa mica voastra aventura. las-o in pace.

| tim a răspuns:

Cosmineeee, sti piesa luJackson scream? are refrenu ala:Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Asa am facut eu la romanu tau publicat aici, Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Pare a fi clar, mai are fata si alte relatii pe care vrea sa le incheie ca sa poata fi cu tine. Hai impacati-va, ok?

| Aia cu cap mare a răspuns:

Daoncolo nu merita nici sa te mai gandesti la ea (stiu ca nu poti...)da iti zic eu ca tipa asta isi bate joc de tine...las-o sh cautati alta, daca te iubeste cum zace o sa fie geloasa daca nu o sa iti dai seama singur ca nu merita NIMIC din partea ta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmine frate, crede-ma ca nu merita sa iubesti in general, eu am avut o poveste de dragoste ca in filme, iubeam la modul sincer si abia asteptam sa ies de la munca sa ajung la ea in brate, sa o sarut si sa ii spun ca o iubesc, am iubit sincer... Ne-am despartit cand imi era mai greu, renuntasem la facultate, imi dadusem demisia pentru ca nu o vedeam pe ea fericita cand ma vede stresat si deprimat, ma mutasem cu chirie pentru ca ma certasem cu ai mei din cauza ca nu o acceptau pe ea, mama ei nu ma suporta pentru ca eram sarac
(nu ca ar fi fost ea bogata ) ma putea primii sa stau la ea, tinand cont ca ea pana atunci se mutase la mine, mi-a spus ca nu e pregatita (dupa 2 ani) sa faca pasul asta (cu toate ca deja il facuse atunci cand statea la mine) am intrat in depresie in final, in 2 saptamani slabisem 10 kg, ea era lumea mea, tot ce pretuiam, singurul lucru ce il respectam, eu sunt de 1 an manager la o firma, cu toate ca la 19 ani m-am angajat acolo, acum fac 21 de ani, ea e cu 2 ani mai mare decat mine, parerea mea e ca nu meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parasestio, si cauta.ti alta si fai in ciuda cu alta mai frumi. si sarut.o in fata ei.

| Skylerx a răspuns:

Buna. Sa stii ca daca fata aia nu este pe placul tau, las-o in pace sa-si vada de treaba ei. Nu te poate trata asa, ca doar nu esti marioneta ei, si nu te poate conduce ea. Esti un om matur. Faci ce vrei tu, nu ce vrea ea. Eu zic sa o lasi si sa-ti cauti alta fata, ca doar nu este numai ea pe pamant, si nu ii mai aduce flori daca tipa asa. Daca vrei sa te mai vezi cu ea trebuie sa va impacati, si sa suporte niste flori. Si trebuie sa nu se mai vada cu baiatul ala, cu tine sa se vada ca doar a zis ca pe tine te iubeste, nu-i asa? Cum am inteles eu din aceasta poveste de... cred ca de amor.
Sper ca ti-am fost de folos. hee hee
La revedere.

| angelo3333 a răspuns:

Las-o dracu

| cosmin_7741 explică:

Da nici eu numai stiu ce sa mai zic... dupa cate mi-a facut nici nu stiu ce sa mai zic si sa cred despre ea SINCER