| Monicamon12 a întrebat:

pe data de 28 Iulie mi-a venit menstruația și s-a terminat după 6 zile. Cu o zi după terminarea menstruației am avut contact sexual cu prietenul meu protejat acesta ejaculand in prezervativ, la ieșire prezervativul era intact sperma fiind in el, azi trebuia sa-mi vina menstruația dar nimic... am luat niste antibiotic pentru o durere de măsea poate cumva sa-mi afecteze venirea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate doar presupune ca probabil ciclul tau menbstrual este de tipul NEREGULAT si din acest motiv in astfel de cazuri lungimea ciclului ca numar de zile este variabila si din acest motiv un ciclu poate sa fie mai lung decat a fost preconizat sau alt ciclu anterior. Fiindca actul sexual a fost protejat folosindu-se prezervativul care a ramas bine fixat pe penis si era intreg si intact in momentul in care s-a terminat sexul, reiese ca se poate exclude orice posibilitate de formare a sarcinii in aceste conditii. Menstruatia va porni negresit insa putin mai tarziu, Intarzierea se datoreaza faptului ca pe parcursul ciclului menstrual s-au produs anumite dereglari ale activitatii hormonale din motive medicale sau hormonale. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă v-ați pregătit atunci nu sunt șanse să fii însărcinată, deci cel mai probabil e o simplă întârziere mai ales dacă ai un ciclu neregulat.

| GouDidodino a răspuns:

Posibil

| gege12321v a răspuns:

Buna! Menstruația poate sa întârzie și o lună! Dar există și șanse să fie de la pastile! Îmi poți spune ce antibiotic ai folosit că am și eu nevoie tot pentru măsea;

| Monicamon12 explică (pentru gege12321v):

Augmentin, paracetamol, avolcalmin, nurofen, am luat mai multe. La mine durerea a fosr provocată de măseaua De minte care mi da, mersi pentru răspuns