| ioanalexandra345 a întrebat:

Revin cu aceiasi problema.
Pe 2 mai am avut un contact sexual neprotejat fara ejaculare, eram nefertila, in acea perioada ovulul era considerat deja"mort". Pe 12 mai mi-a venit menstruatia la fel ca in lunile trecute, la fel si pe 12 iunie. Acum, in luna iulie trebuia sa apara menstra pe data de 12-14 dar m-a intarziat. Am facut un test de sarcina care a iesit negativ, la 2 luni jumatate de la act. Nu am un ciclu regulat. Acum am o leucoree abudenta de cateva zile. Poate fi o infectie? Dau funda.
Sarcina nu are cum deocarece erau 3 luni, nu am niciun simptom, si menstruatia mi-a venit 2 luni. Am un ciclu destul de neregulat.

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Draga Alexandra, daca spui ca acel contact sexual a fost fara ejaculare, apoi ca ti-a venit deja de 2 ori menstruatia, intarzierea din a III-a luna poate fi ceva normal insa leucoreea cum arata? Alba, fara miros, fara mancarimi in acea zona sau din contra: putin inchisa la culoare, cu miros, mancarimi? Daca are primele simptome, atunci e ceva normal si toate femeile au asa ceva; daca arata: inchisa, mirositoare, cu mancarimi, atunci sigur este vorba de o infectie ce ar fi bine sa o vada un medic ginecolog fiindca poate duce pana la infertilitate, cancere etc. Medicul iti va lua o proba (pe o lama, insa e nedureroasa) si primesti tratamentul potrivit si te vindeci. Aici sunt mai multe lucruri de discutat. Numai bine!

| ioanalexandra345 explică (pentru Caro34):

Este alba, fara mancarimi, abudenta. Ceea ce ma sperie e ca ma gandesc la sarcina si nu cred ca este cazul.

| Caro34 a răspuns (pentru ioanalexandra345):

Ai facut un test de sarcina deja si a fost negativ! Apoi il mai poti reface insa cred ca este ceva normal! Daca totusi nu te simti in siguranta, mergi la medic, el iti poate spune sigur! Numai bine!

| Tess a răspuns:

Salut. Poate fi orice. Dar mă gândesc că e mai mult ceva premenstrual. Eu aș zice că o vizită la ginecolog nu ar strica. Și cred că acum ai început să folosești protecție, da? Nu-ți risca sănătatea pentru 5 minute de plăcere. Bafta multă. Și citește aici mai mult: http://eumerit.blogspot.co.uk/2013/10/candida.html