| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Scuzati deranjul, la cate zile dupa actul sexual oral neprotejat, isi pot face simtita prezenta bolile pe care le poti contacta in urma lui? Ce boli poti lua din sexul oral?
Pot aparea dupa 5 zile de la contact?
Intreb,pentru ca azi mi-a aparut o pata rosie, micuta pe penis, si am zis ca mai astept 3 zile, iar daca nu dispare ma duc la medic
Sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns, va roog

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut toate bolile cu transmitere sexuala care se iau si prin sex vaginal, inclusiv sifilis, sida, blenoragie, hepatita B si C, negii, samd
Testul de SIDA se face la 6 luni de la infectare, pentru ca acum, nu ar putea iesii la analize, fiind cu mult prea devreme.

| mihai69 a răspuns:

Poți lua absolut orice boală cu transmitere prin contact cutanat sau prin fluide corporale.
Durata de incubație diferă de la o boală la alta, precum și primele simptome.
Mai bine mergi la un medic.

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru mihai69):

Din cate mi aduc aminte am mai avut odata asta, si eram virgin atunci. Dar, daca dispare dupa 1 zi sau w sa mi fac griji?

| mihai69 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Repet: cel mai bine e să mergi la un medic. Dacă dispare, nu e musai că te-ai vindecat. Pot fi boli la care evoluția să nu fie mereu vizibilă sub forma unor erupții cutanate.

| mihai69 a răspuns:

PS apropo de madona albă care zice că nu se face testul HIV acum: ba se face, dar trebuie repetat după 6 luni (timp în care trebuie păstrată abstinența totală)!
Dacă n-ai habar, nu mai spune ce nu știi că faci mai mult rău!

| rijkaard a răspuns:

O sa te mire, probabil raspunsul meu, insa ai toate sansele sa contactezi chiar si sida caci sida se transmite de la on persoana la alta prin sange si prin saliva

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru rijkaard):

Dar de exemplu, persoana respectiva este iubita mea si este perfect sanatoasa, care ar fi riscul?
Si de la ce ar mai putea fi pata rosie?

| rijkaard a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Nu are sens deloc ce intrebi cred ca tu tye combati singur citeste-ti atent mesajele pe ce lume traiesti?

| Ara997 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Acu e iubita ta, dar s'tamana ce-o trecut a fost a lu' vecinu de scara si tot asa. si vecinu o facut treaba ceia cu ceilalta vecina care o fost cu vecinu de la 7 si nah'
deci, draga tinere, libertatea asta de care se bucura toata lumea are si un revers trist.