| Elllina123 a întrebat:

Se mai poate ca in urma unui contact sexual, neprotejat care din motive intemeiate nu a inclus ejacularea in vagin ci a existat doar acel lichid pre-ejeculator?
Imi doresc foartea mult sa devin mamica, a fost prima incercare si sper sa nu ma dezamagesc.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

O SARCINA se poate forma/naste numai, doar in cazul in care respectivul contact sexual a fost intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si de asemenea daca in vagin a ajuns SPERMA veritabila. Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina prin intermediul lichidului preejeculator este de la extrem de mica spre IMPOSIBILA. Ar putea exista o anumita posibilitate dar destul de mica pentru ca o sarcina sa se poata forma prin acest mod numai daca in mod obligtoriu inainte de sexul respectiv partenerul ar fi ejaculat si nu ar fi urinat intre timp. Dar in mod absolut OBLIGATORIU sarcina se poate forma/naste NIMAI in cazul in care sexul respectiv este intretinut in cele 3-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. In caz contrar in lipsa MUCUSULUI CERVICAL FERTIL care este produs numai/doar in perioada respectiva a ciclului menstrual, spermatozoizii NU pot trece din vagin in uter si nici nu pot supravietui in uter. Multa sanatate!

| Elllina123 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns.

1 răspuns: