| Thesuoergirl02 a întrebat:

Bună ziua /seara.
Am și eu o nelămurire.
În data de 16 am avut primul meu contact sexual care a fost neprotejat pentru ca ne-am cam grăbit, puțin.
Țin sa menționez ca înainte de act am făcut oral și si-a dat drumul. După care a urinat și s-a spălat, după ce am terminat primul act, tot asa a fost, doar ca de data asta s-a șters cu un șervețel umed.
Țin sa menționez ca după 44 de ore am luat escapelle și nu știu dacă eram în perioada fertila sau de ovulație eu având un ciclu neregulat.

Credeți ca sunt șanse de sarcina? Dacă am folosit metoda retragerii și după asta bineînțeles m-am șters și spălat și eu, cu condiția ca el nu și-a dat drumul in mine. Și dupa fiecare act ne-am șters!
Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista o anumita posibilitate si probabilitat sa se fi putut forma o sarcina in timpul celor 44 de ore care au trecut intre actul sexual intretinut si administrarea pastile de a 2-a zi, fiindca in mod absolut cert in urma celui de al 2-lea act sexual intretinut, s-a scurs insesizabil dar sigur din uretra penisului in vagin o mica cantitate insa suficienta de sperma ramasa dupa a 2-a ejaculare. Numai in cazul in care in timpul celor 44 de ore s-ar fi produs procesul de ovulatie, doar in acel caz pastila de a 2-a zi Escapelle a fost folosita tardiv si fara niciun rost fiindca sarcina s-ar fi putut forma inainte de folosirea devenita inutila a pastilei in acel moment.
Numai in cazul in care procesul ovulatiei ar fi urmat sa aiba loc/ sa se produca ulterior adica dupa trecerea celor 44 de ore, doar in acel caz folosirrea pastilei Escapelle a fost oportuna pentru a impiedica OVARELE sa mai poata produce si elibera ovulul din unul din ovare.
Raspunsul este valabil si corect in cazul in care afirmatia ta in privinta celui de al 2-lea act sexual este asa cum ai precizat : ''După care s-a urinat și s-a spălat, după ce am terminat primul act, tot asa a fost, doar ca de data asta (care? al sexului urmator?)... s-a șters cu un șervețel umed'' (fara sa fi urinat si a 2-a oara?)
Multa sanatate!

| Thesuoergirl02 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu eram în perioada fertila, și la al doilea act am vrut sa spun ca nu și a dat drumul in mine, plus ca nu știu dacă contează faptul ca a fost prima mea data și am sângerat. Și la fel a fost și la el. A scos penisul afara cu mult înainte de a-și da drumul.
La primul act. Înainte de el am precizat ca i am făcut oral și s-a terminat. Dar s-a urinat și s-a spălat. Acesta fiind primul act. După ce a scos o la timp. S a șters cu un șervețel umed, și după cu unul uscat ca să nu l usture sau mrog ceea ce mi-a spus mie ca l deranjează de la șervețelul umed

Deci cam asta a fost
Prima data s-a urinat și s-a spălat și a doua oara doar cu un șervețel umed

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!