| AndresDarie2000 a întrebat:

Bună ziua. Sunt tare curios ce părere aveți voi. Iubita mea tot mă acuză că nu o iubesc, că îmi bat joc de ea, mă amenință că se desparte de mine (m-a amenințat de foarte multe ori, dar tot ea vine la mine și spune că îi pare foarte rău). Eu o iubesc din tot sufletul, o ajut, am grijă de ea, îi ascult toate problemele, îi sunt alături, chiar dacă mă enervează uneori, tot o iubesc foarte mult și nu vreau să renunț la ea. Și ea mă iubește foarte mult, nu vrea să mă piardă, e îndrăgostită lulea de mine. Dar este o mare problemă. Acum 2-3 ani am dat like-uri pe Instagram la fete care arată bombă (ea nu era atunci împreună cu mine nici nu o știam) adică sunt foarte frumoase. Sunt vedete, sunt din altă țară nu au treabă cu mine. Am avut mulți urmăritori pe Instagram, mai ales fete. Dar acele fete nu aveau treabă cu mine, nici eu nu aveam treabă cu ele. Nu m-am ascuns cu chestiile astea de mai sus, am vrut să vadă și ea că am dat like-uri la fetele alea. Nu îmi trebuie pe altcineva decât pe iubita mea, atât! Și ea tot mă învinuiește că îmi bat joc de ea, că nu o iubesc, că vreau fete ca alea, că vreau doar sex. Eu înainte am avut doar o relație cu o fată și aia și-a bătut joc de mine. De atunci nu am mai avut o relație până să fiu împreună cu iubita mea actuală. După care spune că îi pare rău că face așa, că mă învinuiește pe nedrept și după aceea vorbește frumos cu mine, mă alintă etc. Iar își aduce aminte de chestiile de mai sus de care v-am povestit și iar începe să facă pe a nebuna. Este foarte geloasă iubita mea. Dar chestiile astea mi le face de vreo 5 luni încontinuu. Eu o iubesc foarte mult și vreau viitorul cu ea, nu vreau să o pierd. Nu am înșelat-o niciodată. Vi se pare normal să facă așa? Pentru câteva like-uri îmi scoate ochii de parcă aș fi înșelat-o... Este conștientă de ceea ce face pe moment după care nu mai e conștientă. Și spune că dacă un băiat a înșelat, asta înseamnă că o fac și eu din punctul ei de vedere. Dați-mi câteva sfaturi! Îmi puteți spune de ce face așa? Vă rog ajutați-mă. Sunt dispeerat!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca spui ca o iubesti, ea de ce cauta tot felul de chestii care sa te supere? Spune-i sa se potoleasca, in caz contrar o lasi in pace si iti gasesti o fata care sa te iubeasca cu adevarat.

15 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Nu mai pune la suflet nici inima mai lăsați un pic deoparte părere mea Instagramul și toate Rețele de socializeze și petreceți mai mult timp împreuna in viața reală mâncați Plimbați-vă mergeți împreuna undeva vedeți un film faceți o activitate împreuna lăsați Gelozia și astea deoparte nu va ajuta cu nimic o sava separa aveți grija

| UnDiavol a răspuns:

2-3 ani am dat like-uri pe Instagram la fete care arată bombă

laughing) din asta va certați?

Lăsați insta ieșiți la un suc

| Adry05 a răspuns:

Ai ultima paranoică și bolnavă cu capu să te acuze așa out of nowhere de lucruri de genu fără motiv. deci mai bine o lași, sincer. îți amărăști singur viața.

| AndresDarie2000 explică:

Am uitat să vă spun. Ea e din alt oraș, 200 și ceva de km atât e distanța dintre noi doi. Dar ne-am întâlnit de 2 ori până acum. Când e față în față cu mine e timidă, iar în fața camerei (că vorbim pe cameră) nu mai e timidă. Îi e rușine să mă pupe. E topită după mine. Acolo pe cameră începe cearta sau prin mesaje. Mă iubește foarte mult, e grijulie cu mine, mereu mă întreabă dacă sunt bine, dacă am mâncat bine. Dar e foarte geloasă și e frică să nu fac ceva, să mă duc cu altă fată (chiar și când mă duc la facultate sau mă duc cu părinții la cumpărături). Se teme foarte tare să nu o părăsesc, să nu vorbesc cu alte fete, să nu o las pentru alte fete. E fată foarte iubitoare, nu înșeală, e loială. Dar singura problemă a ei e ce îmi face mie, e cam paranoia. În rest, e totul ok. Anul ăsta pe 24 martie face 1 an de relație.

| AndresDarie2000 explică (pentru UnDiavol):

Îți mulțumesc mult.

| AndresDarie2000 explică (pentru UnDiavol):

Mulțumesc.

| AndresDarie2000 explică (pentru Emilian65):

Mulțumesc frumos

| AndresDarie2000 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc mult de tot

| UnDiavol a răspuns (pentru AndresDarie2000):

Nu are nimic atâta timp cât te iubește cu Adevărată. Și tu pe ia o iubește cu Adevărată totul este in regula nu lăsați pe nimeni sa intervină între voi doi și dacă aveți probleme rezolvările între voi doi

voi doi ca certați voi doi ca impacati bafta sa fiți Fericiți

| AndresDarie2000 explică (pentru UnDiavol):

Da, înțeleg ce spui. Dar eu tot am discutat cu ea să nu își facă probleme, că o iubesc foarte mult, dar ea tot o ține pe a ei. 2-3 zile mă înțelege după care iar începe cu prostiile ei...

| UnDiavol a răspuns (pentru AndresDarie2000):

Las-o sași facă de cap asculta pe fratele tău puțin

Uite ce importantă are cine are dreptate?
Tu o iubești cu Adevărată se vede ai sufletul curată o data ce tu stii ca ia este Absolut totul nimic in viața asta nu-i poate lua locul vreodată in veci si ia este aleasa și o iubești cu Adevărată ce imporanță mai are cine are dreptate? las-o sași facă de cap tu de-ți Adevărul in inima ta in sufletul tău Nu-ți mai bate capul se maturizează in timp a-și va dea seamă intr-o zi ca o iubești cu Adevărată doar pe ia

Bafta sa fiți Fericiți

| AndresDarie2000 explică (pentru UnDiavol):

Mulțumesc tare mult. Ai dreptate. Asta i-am zis și eu că o să își dea seama cât de mult o iubesc. Bafta și ție.

| AndresDarie2000 explică:

Și azi m-a șters și blocat de pe snap de 2 ori. A mai făcut așa alaltăieri.

| alexalx1234 a răspuns:

Frate, fata asta nu e întreagă la cap. Am văzut că te-a și blocat pe snap. Nu are rost să mai fi cu ea. O să o iei razna cu o astfel de fată. Fă-ți un bine și scapă de ea. Se comportă ca un copil de 7 ani...

| AndresDarie2000 explică (pentru alexalx1234):

Așa e, bro. Deja am luat-o razna demult. Mă deblochează după aceea. Face așa la nervi. Mă sună după și spune că îi pare rău. Dar alți băieți înaintea mea și-a bătut joc de ea și de asta e negativistă. De la început de când am cunoscut-o e așa. Am reușit oarecum să o fac să mă înțeleagă, dar din cauza like-urilor și am făcut niște glume cu tentă sexuală cu niște prieteni, ea a văzut și de atunci spune că vreau doar sex și că îmi bat joc de ea.