| MisteriousGuy a întrebat:

Buna ziua TPU, As dori o părere in problema mea existențiala, recent m-am împăcat cu o fata care in trecut m-a înșelat si acum tot face crize de gelozie ca si cum eu am înșelat-o pe ea, plus ca încearcă sa nu mai ies cu prietenii mei si sa ne îndepărteze, nu stiu ce sa fac, păreri?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca este asa de geloasa, las-o si gaseste una care nu te urmareste la tot pasul.

| seth2016 a răspuns:

MisteriousGuy, daca iti plac relatiile mai kinky, cu unul care domina si unul care se supune, cu unul care maximizeaza (vrea sa controleze, inseala, face crize) si celalalt care asista mai mult sau mai putin pasiv, go for it.

Daca nu iti plac cauta o relatie normala cu altcineva.

| Valentina8 a răspuns:

Desparta te de ea! Asta sa faci! O asemenea gelozie intr o relatie, este doar toxica.E ca si cum zi de zi ai bea o halba cu venin. Asta vrei?
In plus, infearca sa te indeparteze de cei dragi/de cei de langa tine. Si respectul? Unde ramane?
Tine minte, respectul este totul intr o relatie! Daca nu exista respect nu exista nimic! O persoana care te respecta nu te va indeparta de absolut nimeni! Nu va face crize de gelozii ci va respecta fiecare alegere a ta!

| Duduchi a răspuns:

Las-o că e plina de ifose, mai sunt și alte fete frumoase. Decât să te depărteze total de prietenii tai, mai bine las-o și găsește-ti alta!

| AnastasiaSt a răspuns:

În primul rand nu trebuia s o ierți ca te a înșelat...