| Popek_Kals_1999 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Sunt intr-o mare problema si doresc ajutorul comunitatii.
Sunt intr-o relatie la distanta, eu din Cluj iar ea e din Galati de fix 3 ani.
In acest timp ne-am vazut, parintii mei au casa acolo si stateam in mare parte cu ea.
Nu prea simteam distanta.
Pana cand am inceput sa ma focusez pe invatat (sunt la medicina in anul 3).
Datorita acestui lucru nu am iesit 9 luni.
Cauze?
Eu intre timp am venit la ea dar era plecata ori nu putea din motive bine intemeiate, pur si simplu nu ne-am sincronizat.
Acum intervine problema.
Ea a plecat la mare saptamana trecuta cu o prietena si alti 2 tipi pe care nu ii cunostea.
Eu nu am putut veni ca lucram pentru noi sa avem un concediu undeva fain.
Si a intervenit distantarea intre noi cat timp a fost acolo.
Lucrurile au mers asa pana sambata cand ii zic:
- De ce te porti asa cu mine? Oare iti place de alt tip?
Ea a raspuns afirmativ.
Cand am auzit aceste lucruri mi-a alunecat pamantul de sub picioare si nu puteam crede ca e adevarat.
Mi-am lasat jobul si duminica am iesit, am discutat problema si mi-a zis ca tine la amandoi.
Intre timp ea a venit de la mare iar acest tip cauta cu orice pret sa o tina in viata lui.
La modul ca o invita acasa, ii spune ca o iubeste dupa o saptamana, ca se simte prost cand ies cu ea si alte lucruri.
E naiva si pune pret pe cuvinte chiar daca sunt false, nu stiu ce sa fac, baiatul asta e un pusti care face anul asta 18 (ea are 19) si nu face prea multe cu viata lui. Ca idee arata ca tipii aia din "baieti de oras" creati de Bendeac.
Ma doare ca ma pune in balanta cu el stiind ce fel e.
Intre timp a venit cu o idee sa se vada cu el intr-o zi si cu mine in alta sa vada cu cine se simte mai bine si cu cine vrea sa ramana.
Ce sfaturi imi puteti oferi?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia e o puşlama care vrea sa fie intretinuta. Ai gresit omul cu care vrei sa traiesti in viata

| RAY a răspuns:

Sunt intr-o relatie la distanta, eu din Cluj iar ea e din Galati de fix 3 ani.

te mai si miri pe bune, acolo la cluj nu ai gasit o fata

| Popek_Kals_1999 explică (pentru RAY):

Ma abordeaza fete dar pe ea o iubesc

| RAY a răspuns (pentru Popek_Kals_1999):

Te cred dar uite ca iubirea ta numai te iubeste, viata nu e cum ne dorim noi sa fie, in acest caz ce vei face? daca il va alege pe acel baiat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lac să fie, că broaște, destule.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt din Cluj. Mesaj privat și ne întâlnim să te ajut.

| Drimmero a răspuns:

Ai demnitate, nu mai incerca sa salvezi nimic, mergi mai departe, ca e clar ce intentie are pustoaica.

| Andreeush a răspuns:

Eu aș zice să o lași, nu merită să te complici.
Nu e o fată serioasă dacă se poartă așa.

| Sofer a răspuns:

Cum poti iubi frate pe cineva daca e o relatie la distanta. Daca doreai ceva serios ii spuneai sa se mute cu tine la Cluj. Isi gasea si ea de munca si era perfect totul. Daca exista incredere si iubire. daca nu mai merge din pacate, despartirea urmeaza.

| Donsavas a răspuns:

Omule,nu e normal sa aleaga pe cine iubește. Nu e ca la magazinul de jucării unde o fetiță își alege ce jucărie ii place. Ar trebui să fie deja atașată de tine, nu sa fie nehotarata si amețită după un necunoscut. Tu asta vrei de la tine? O iubita care nu stie ce vrea sau pe cine vrea?
Esti student la medicina zici, ar trebui să știi că toată neîncrederea asta in tine de acum se datorează unui dezechilibru chimic la nivelul neuronilor tai dar care va trece în timp. Vrei sa renunți la viata ta pentru cineva care te înșeală fără probleme? Gândește mai mult cand iei o decizie! Fii stăpân pe tine si nu lasa job ul asa pentru orice femeie nesigură de alegerile ei.

| ancaval a răspuns:

Uită de ea, urgent. Distanța dezbină case. Oamenii trebuie să fie împreună, doar atunci se poate vorbi de iubire.

Ești la medicină? Viața mea! Bravo, ține-te de învățat pentru că sunt multe detalii.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să-i dai papucii. Vă joacă pe degete pe amândoi. Asta nu e iubire.

| Maia55 a răspuns:

O fata care după 3 ani spune ca vrea sa iasă cu amândoi și sa aleagă este josnica. Cel mai bine te desparți. Va vedea după ce a pierdut dar va fi prea târziu

| Adrian7art a răspuns:

De ce ești așa mirat!?
Intr-o relatie e nevoie de mai mult decât niște vorbe, mesaje...etc
Eu zic să cauți pe cineva din Cluj sau in apropiere relatiile la distanță nu durează mult.