| IonAndreiescu a întrebat:

Buna Ziua TPU, sunt Robert. Am o intrebare pentru asta searabig grinaca faci un avort ai riscul sa fii bantuit de spiritul acelui suflet? Intreb pentru ca sunt intr-o situatie dificila. Eu si prietena mea avem o relatie de 3 ani. Am facut sex neprotejat in urma cu o saptamana si ne gandim la o posibila sarcina. Doresc seriozitate, fiindca sunt un barbat superstitios! Seara Buna

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

Salut Robert!
Nu cred că o să vă bântuie spiritele, dar o să vă frământe toată viața gândul că ați comis o crimă. Acel înger nu are nicio vină, iar peste ceva timp ar putea să-ți schimbe viața!
Apropo, știai că mama lui Cristiano Ronaldo a vrut să facă avort când a rămas însărcinată?
Oricât de grea este viața, oricâte încercări aveți, este momentul să fiți mai uniți ca niciodată și să vă creșteți frumos bebele!
Succes!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai citit prea multe prostii pe net și văzut filme horror laughing

| Sofer a răspuns:

Nu ești bântuit. Sa facă un test de sarcina după 21 de zile sa afle dacă e însărcinată.

| LPCTSTR a răspuns:

Ce spirit man? Ce bantuieli?!
Zici ca nu traim pe Pamant, mvai, saracule.
Ma-ntreb, oare, cum va reusi sa te "bantuiasca" "sufletul" plodului? Pana la varsta de 3 ani nici macar nu este capabil sa formeze amintiri concrete, de unde stii ca vine la tine sa te bantuiasca? De unde stii ca va si reusi? rolling on the floor Nu e ca si cum "sufletul" lui invata 20 de ani de viata in cateva saptamani de "viata" intra-uterina.

Ma rog, sprirtiul, sufletul, religia, dzeu, etc. nu sunt mai prejos decat Zana Maseluta, Mos Craciun sau spiridusii.
Traim intr-o lume reala, trezeste-te din minciunile docile!

| cristimihailov a răspuns:

Boss, daca nu esti atent la ala mic si scuipacios, o sa ai probleme d-astea de bantuit toata viata ta sexuala activa.

Pune-i mascutza catelului si plimba-l pe unde-i place si o sa fii safe. Nu o sa vina Copil19, Copil20 sau ce an vrei tu.

Fii in control e regula

| Robert2526 a răspuns:

Cica esti "barbat superstitios". Halal barbat, dupa ce ca nu esti in stare sa te protejezi mai crezi ca te si bantuie copilul. Neaparat sa faca avort daca e insarcinata! Cu asa tata mai bine il avortezi decat sa il nasca

| Ionelymary a răspuns:

Eu știu o mămică care a făcut avort și când ar fi urmat să nască, prin acea perioadă a visat o fetiță ce i-a spus:,, Eu trebuia să fiu fetița ta!". Nu e doar o adunătură de celule. Sufletul acelui copil exista, iar prin avort nu îl veți face sa dispara. E parte din voi acel copil și merită să trăiască. Când îl veți ține la piept veți simți o mare bucurie. Și era o vorbă...nu îți clădi fericirea pe mormântul copilului tau. Naștere ușoară și numai bine!