| valee28 a întrebat:

Bună ziua! Vă rog frumos să îmi răspundeți la o întrebare! Acum 3 săptămâni am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu, dar nu a ejaculat în mine. Am luat pastila de a doua zi EllaOne după 17 ore, nu am avut efecte adverse pe moment. După 2 săptămâni am făcut un test, dar mi-a ieșit negativ. Azi am observat o scurgere maronie foarte puțin abundentă și slabă. E posibil sa fiu insarcinata sau e doar efectul pastilei? Sunt ff speriată, au trecut 21 zile, nu știu la cine să apelez

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce experimentezi de acum inainte, sunt efectele secundare ale bombei hormonale pe care ai luat-o, efecte care se vor derula pe urmatoarele 6-12 luni.

In ce priveste testul de sarcina facut, a fost eronat si inutil, fiindca nici un test de sarcina nu poate sa-ti dea un raspuns corect dupa numai 2 saptamani de la sex, minimul timpului de asteptare este de 21 zile (DUPA 3 saptamani)

Cum pastila de a doua zi se poate lua 1 singuar data in viata ta, de acum inainte, va trebuii sa faci sex numai protejat cu prezervativul!

| Together a răspuns:

Cat a trecut de la ultima menstruatie?

| alexandraionela1234 a răspuns:

Nu e adevărat ce a spus Violeta. Pastila nu o poți lua doar o data in viata. Dar trebuie macar sa treacă 6 luni de la ultima, după mai poți lua. Si eu am luat pastila tot ella one si mi-a întârziat 1 luna menstruația. E de la pastila stai liniștita. Fa-ti o baie fierbinte

| valee28 explică:

Ofer funda