| jastin a întrebat:

Vă rog să mă ajutați cu un răspuns la ceea ce o să zic în continuare sad ...Acum 2 luni am făcut sex cu prietenul meu, neprotejat. și am constatat că după 2 săptămâni am avut niște schimbări corporale, vizibile. sad Sanii mi se marise. luamsem in greutate... menstruația îmi venise dar nu normal ci doar când urinam și atunci in cheaguri... și acum nu știu ce sa zic sunt in a doua lună după acel contract sexual și mi-au venit probleme și luna aceasta dar numai in prima zi sângerări normale in urmatoarele 2 zile sângerări doar când urinam și în urmatoarea săptămână sângerări în cantitate mică dupa urinare. Am făcut și două teste de sarcină dupa 2 săptămâni de la contactul sexual si au iesit negative. am fost si la ginecolog și mi-a spus că am infecție vaginala și ovarul drept imflamat... și ca nu crede că e sarcină... iar acum ma streseaza faptul că : probleme nu au fost normale, mă doare ovarul stang... tratamentul pe care mi l a dat ginecologul l am luat și în timpul actului sexual mă simt foarte obosită și am scurgeri prea abundente...! Vă rog să ma ajutați sad nu vreau să fiu însărcinată și chiar dacă as fi... măcar sa nu aflu prea târziu.  Mulțumesc

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai tinut tratamentul corect cel prescris? te-ai abtinut de la sex in perioada de tratament? de ce nu te duci iar la doctorul ginecolog sa ii explici toate problemele? daca nu te multumeste raspunsul si nici rezultatele in urma tratamentului, ar fi indicat sa schimbi medicul.
TRATEAZA CU MULTA SERIOZITATE ORICE PROBLEMA DE SANATATE!
Mai ales cand este vorba de cele intime.
Infectia cauzeaza multe probleme si dau de furca daca nu sunt tratate corespunzator.
Asa ca, nu ezita, nu astepta minuni pe site si adreseaza-te din nou medicului ginecolog
O zi buna sa aihappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Fa un test de sarcina prin analiza sangelui. Este cea mai precisa metoda cu un grad de 98-99% corectitudine. Rezultatul nu este interpretabil din cauza valorii foarte mari de determinare. Orice laborator de analize medicale iti da rezultatul in max.24 de ore.

| neutrino a răspuns:

Ai incredere in ceea ce a spus medicul.

| Emilian65 a răspuns:

Asculta ce ti-a zis medicul ginecolog si urmeaza tratamentul pe care ti l-a dat el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ai facut sex in timp ce te aflai sub tratament e posibil sa fi luat si el boala!
Asa caar fi bine sa mergeti amandoi la doctor, eventual sa cereti si alte parerei.
Nu esti gravida!

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, NU ESTI INSARCINATA. In loc sa te stresezi din cauza asta, mai bine ti-ai face griji din pricina infectiei vaginale, pe care ai facut-o cel mai probabil fiindca ai intretinut relatii neprotejate. Scurgerile abundente pot fi un indiciu ca tratamentul nu a functionat si ca ar fi cazul sa mai dai o raita pe la cabinet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum ar fi menstruația, daca ai avut o, însărcinată nu ești!

Asculta ce ti a zis medicul si urmează tratamentul pe care ti l a prescris.

Lăsa deoparte sexul pana îți trece!
Sunt șanse ca si prietenul tau sa ia vreo infecție.

Deci, liniște te o perioada de timp, ia tratamentul si stai liniștită, nu ești însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
| Livelord a răspuns:

Daca nu vrei sa fii insarcinata, data viitoare cumparati-va un amarat de prezervativ si nu o sa mai ai nicio problema.

| jastin explică:

Dacă nu sunt... atunci de ce am sânii umflați și integriți? Și de ce menstruația s a schimbat. sad

| jastin explică:

Dacă nu sunt... atunci de ce am sânii umflați și inegriți? Și de ce menstruația s a schimbat. sad