| Loredanastanila a întrebat:

va rog sa mă ajutați cu o nelămurire.
Am făcut sex neprotejat in data de 14 iunie, menstruația am avut intre 3-6, 7 iunie. Precizez că am ciclu regulat de 30 de zile. Ce șanse sunt sa fi rămas însărcinată? Mulțumesc mult.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Minime.

| Anonima283 a răspuns:

Erai in perioada nefertila, deci sansele sunt destul de mici dar exista. Nu uita ca spermatozoizi pot trai 5-7 zile in uter(cred). Eu zic sa iti faci un test de sarcina! Multa sanatate.

| Carpdac a răspuns:

O data ajunsi spermatoizii in ovul si uter ei traiesc si fecundeaza 2 saptamani.Deci esti însarcinata di la ejacularea lui.Viteza spermei în uterul tau are di 2× viteza luminii.Deci nu-ți face griji vei fi mămică. Dacă nu vroiai amu să rămâi trebuia să nu faci sex, sau dacă vroiai să te împerechiezi trebuia să-i pui balonaș penisului lui. Bucurăte amu vei fi mamă. Sănătate și tărie multă mămico.