| nuby a întrebat:

BUNAA!crying sunt un pic nedumerita.worried de 1saptamana sau 2 poate chiar o lunaworried in chilotei gasesc o substanta alba-usor transparenta lipicioasa fara miros iar cand se usuca pe chilotei devine galbuie.worried sunt speriata... oare este o infectie? cand eram mica am avut o infectie si am fost la ginecolog si mi-a trecut..nu mai stiu exact ce s-a intamplat atunci.dar credeti ca este si acum nevoie sa merg la un ginecolog?worried vreau raspunsuri serioase va rog! sunt speriatacrying! fundita

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Posibil sa fie secretia. E normal sa curga. Posibil sa fie si infectie, dar nu trebuie sa te alarmezi, ca nu are ce sa ti se intample. Ar trebui sa te duci la medic si sa vezi ce iti zice. Bafta! :*

| Azµre a răspuns:

Daca este de culoare alb-transparent si nu este in exces, nu miroase neplacut, atunci este normal. Daca culoare incepe sa se schimbe sa fie alb-galbui sau alb-verzui atunci ai o infectie serioasa. Pentru moment daca scurgerea nu este abundenta e ok daca incepe sa curga mai mult pe zi ce trece mai mult ca sigur ai racit la burtica. Iarasi daca incepe sa curga lapticios, branzit nu este bine, este o infectie. Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic ginecolog pentru orice eventualitate chiar daca este sau nu este nimic.

| nuby explică (pentru Azµre):

Vroiam sa iti zic ca este foarte putina si nu cred ca este o infectie.dar o sa ii zic lui mami si sa vad daca ea va considera sa ma duca la medic

| Azµre a răspuns (pentru nuby):

Eu zic sa te duci n-ai ce pierde serios si ar trebui sa vrea e viitorul tau la urma urmei...

| nuby explică (pentru Azµre):

Pai daca am o infectie poate fi ceva rau?

| Azµre a răspuns (pentru nuby):

Sa fie o candidoza dar nu cred cel mai bine du-te la medic si se rezolva grav grav nu e. Vorbeste cu mama si va duceti amandoua

| nuby explică (pentru Azµre):

Ok

| anabahebak a răspuns:

Ori este secretie, care e ceva normal ori ai o infectie cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog.

| stelutzagry a răspuns:

Daca nu te mananca sau nu te orira intr-un fel anume este destul de normal, mai ales daca nu este mirositoare. daca o ai in cantitati mari si te deranjeaza te poti duce la medic, poate ai racit la burtica sau ceva in genul. multa bafta:*