| AnastasiaMihai a întrebat:

Bunaaa,as vrea sa imi dati sh mie un sfat. vara trekuta in iunie am cunoscut in baiat si am stat cu el cam 4 luni.a fost foarte frumos, tin sa mentionez ca la inceput ma kauta numai el si era foarte atent. dupa un timp, mai exakt spre sf relatiei s.a distantat si mie nu imi mai placea cum se comporta. i.am spus sa ne desp, dar ii spuneam stiind ca nici el nu voia, mai mult il necajeam.la un moment dat am avut o certa si nu am vb toata ziua, seara am vb la telefon si am cazut de komun akord ca e mai bine sa ne desp.eu am tinut foarte mult la el si inca mai tin si acum dupa 2 luni de la despartire, si stiu ca si el a tinut. am mai tinut legatura putin dupa ke ne.am despartit m.a mai cautat.dar de o luna nu am mai vorbit..chestia este ca inainte el a stat cu o fata despre care zicea ca nu ii placea deloc si ca a stat la misto cu ea. acum vad ca iar au inceput sa vorbeasca si mi.e teama de o posibila relatie a lor din nou.voi ke kredeti?

6 răspunsuri:
| maya1030 a răspuns:

Prin ceva asemanator am trecut si eu, dar am trecut peste si mi-am vazut de viata dupa despartire. El a mai avut cateva relatii si eu incepusem una dar pana intr-o zi cand ne-am intalnit fata in fata si am inceput sa vorbim din nou acum suntem din nou impreuna si relatie e mult mai stransa decat inainte. Incearca sa iti vezi de viata si arata-i ca poti trece peste iar daca se va impaca cu fosta e posibil sa se desparta de ea daca realizeaza ca a tinut mai mult la tine sau daca tu il faceai fericit..in concluzie incearca sa fii mai indiferenta. Timpul le rezolva pe toate.

| adrykiba a răspuns:

Daca ati cazut de acord sa va despartiti si ai simtit ca totusi tineti unul la celalalt trebuia sa faci ceva mai devreme si nu acum dupa ce vezi ca intra intre-o relatie.
El ii singur si are dreptul sa faca ce vrea

| Vvistula a răspuns:

Pe fata aceea a pastrat-o de rezerva sau s-a saturat si incearc sa schimba daca ai zis a s-a purtata rece cu tine, daca tu mai tii la el i putea sa vorbesti cu el si oricum de ce te intereseaza viata lui ce a fost a fost chiar daca mai tii lka el totul s-a dus lasa-l sa isi vada de viata lui si tu de a ta, priveste spre viitor nu la ce a fost in trecut.

| WildDream a răspuns:

E treaba lui cu cine se combina acum ca doar relatia dintre voi a luat sfarsit. In loc sa te preocupi de viata amoroasa a fostului mai bine te-ai preocupa de a ta. Daca tot o sa continui sa fii interesata in continuare de el si de ce face si cu cine face nu o sa poti sa-l uiti si sa treci mai departe. Asa ca fruntea sus, el apartine trecutului iar tu ar trebui sa te preocupi de viitor si sa lasi trecutul in urmawinking

| kx123 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu te mai impaci cu el, nu te merita! Si gaseste-ti si tu noi activitati, cu persoane noi, asa o sa il uiti pe el.

| Nim3niAltul a răspuns:

Daca a inceput sa se poarte rece cu tine si sa te jigneasca si nu mai e asa cum era, ca la inceput e posibil sa se intoarca la fosta despre care ti-a vorbit urat stiind ca nu te va face geloasa...