| anonimmmmma0010 a întrebat:

Bunaaa, daca as face-o cu prietenul meu neprotejat, iar apoi as lua pastila de a doua zi, care ar fi sansele sa nu raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ar trebui sa procedezi intr-un mod absolut IMBECIL si total IRESPONSABIL, daca la ora actuala exista testerul de OVULAYTIE si FERTILITATE, care ofera rezultatul corect in proportie de 97-99% in privinta fertilitatii tale in fiecare zi a ciclului menstrual.
In cazul in care rezultatul testului de ovulatie si fertilitate este NEGATIV, atunci stii ca in mod absolut sigur in acel moment esti 100% INFERTILA si ca atare este ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin.
In schimb daca rezultatul testului de ovulatie si fertilitate este POZITIV atunci stii foarte precis si sigur ca in acel moment/zi esti fertila si din acest motiv posibilitatea cat si probabilitatea de a ramane insarcinata este foarte mare in cazul in care ajunge sperma in vagin in urma sexului neprotejat intretinut in acea zi.
Presupun ca am reusit sa-ti explic pe intelesul tau, ca sa stii si sa intelegi ca folosirea pastilei de a 2-a zi ar reprezenta o grava si crasa IRESPONSABILITATE din partea ta in scopul mentionat.
Sarcina se poate forma numai daca ajunge sperma in vagin in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, cea pe care orice femeie inteligenta si rationala o poate identifica/stabili cu ajutorul testului de ovulatie si fertilitate Barza cumparata din farmacie la pretul de 16 - 21lei.
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
https://www.emag.ro/......D7K3L5BBM/
Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi are doar 95% marja de protectie in primele ore cand este luata si asta depinde doar de corpul tau daca este capabil sa o proceseze, fiindca sunt cazuri rare cand corpul o "ignora" si nu este afectata de acea pastila.

Dar, de ce nu folositi prezrevativul, ca acela va acopera 100% apoi nu are efecte negative, nu produce deregalari hormonale si nu costa mai mult decat o acadea?

https://adevarul.ro/......index.html

https://www.doctoroncall.com.my/tanya/ask/effectiveness-of-escapelle/141760

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu ''Ba'' sa i te adresezi lui mata si lui tactu fiindca nu te-au educat si invatat la momentul potrivit, in privinta modului in care este cazul sa te adresezi civilizat oricarei persoane indiferent ca-l cunosti sau nu.

| LoveSleep a răspuns:

" Dacă as manca ceva stricat și apoi as bea otravă, care ar fi șansele sa nu-mi fie rău de la ce am mâncat? "

Cam asta întrebi tu.

E o chestie care se numește "google". Citește sa vezi ce face pastila de a doua zi în corpul tău după ce o iei.
Apoi gândește-te dacă merita sa o iei doar pentru ca gagica-tu (care nu da 2 bani pe tine pentru ca ți-a propus asta) sa simtă cu 2, 17% mai multa placere.

Dacă decizi ca merita, nu te mai obosi sa gândești în general, îți pierzi timpul.

| anonimmmmma0010 explică (pentru LoveSleep):

Nu el mi-a propus astalaughing)))) a fost o simpla intrebare pe care am pus o pentru a stii care sunt sansele. nu inseamna ca voi lua pastila de a doua zi si gataaa, nu mai foloseste el protectia.

| Frank51 a răspuns:

Undeva intre 97-99%.

| Teo29 a răspuns:

Foloseste prezervativul...
E mai sigur pentru tine si pentru sanatatea ta!

| rapandula a răspuns:

99%

| orailibrail a răspuns:

Cand vb de pastila de a 2-a zi trebuie sa iei in calcul sansele.de a ramane infertila.
Riscul e fff mare

| luffypk a răspuns:

Cum au zis si alti utilizatori, sansele sunt mari, dar asta doar in cazul in care te afli in perioada fertila, cu toate acestea, exista si riscul bolilor cu transmitere sexuala, prezervativul nu exista doar pentru a evita o sarcina nedorita, este folosit si pentru acest lucru. Pastila respectiva, cum ii zice si numele, "de a 2-a zi", este o pastila utilizata pentru situatii neprevazute, nu este recomandat sa o iei ca pe un paracetamol. Fiti responsabili si folositi prezervativul, e cel mai sigur asa!