| Mymy123 a întrebat:

Bunaaa. Hellpp. M-am mutat cu iubitul meu de 5 luni și de 5 luni avem contacte sexuale neprotejate! Ei bine, nu NON stop. O zi doua da, una nu si tot așa si menstruația de atunci nu mai îmi vine cum îmi venea, ma tine mai puțin si are o culoare ciudata schimbătoare si plus ca e neregulată! Am grețuri tot timpul zilei fără vărsături, dureri de burta ca cele din perioada ciclului și ma simt obosita chiar dacă nu fac nimic și urinez mai des decât de obicei! Ar fi posibila o sarcina? Adică el și-a dat drumul de multe ori in mine!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca in situatia prezentata in intrebarea ta, este destul de mare posibilitatea de a fi ramas insarcinata. Pe baza cercetarilor si a studiilor efectuate de catre specialistii cu privire la posibilitatea si probabilitatea de a se forma sarcina a reiesit :
PROBABILITATEA DE FORMARE A SARCINII daca timp de 1 an de zile partenerii folosesc urmatoarele metode de contraceptie :
Diafragme vaginale : spermicide : 18-20%
Numai spermicidele: de circa : 20% -26%
Buretele vaginale : 20% – 30%
Capisoane de col uterin : 20% – 40%
Prezervativele pentru bărbaţi : 12-14%
Prezervativele pentru femei: peste -21%
Actul sexual întrerupt : 19-25%
Contactul sexual neprotejat, fara nici-o protectie : 85-90 %
Pastilele anticonceptionale, Inel NuvaRing : 0, 3-1%
In cazul tau raspunsul corect nu poate fi altul decat : DA. Este posibil. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si daca tot iti doresti un copil de ce o zici d eparca ai fi speriata de o saarcina si in plus de ce o faceti neprotejat o zi da una nu?!

| Mymy123 explică (pentru Adry05):

M am referit că o zi facem sex, o zi pauză și tot așa dar mereu neprotejat

| Emilian65 a răspuns:

Da este posibil sa fi ramas gravida.

| Andreeush a răspuns:

Posibilitatea să fii însărcinată este foarte mare.
De ce nu te-ai gândit la o metodă de protecție?

| Mymy123 explică (pentru Andreeush):

Fiindcă îmi doresc un copil❤️

| IAR a răspuns:

Daca si-a dat drumul in tine si tu nu iei anticonceptionale sau daca el nu a avut prezervativ sunt 90-99% sanse sa fi gravida.
Fara sa se supere nimeni pe mine dar tineri din ziua de azi sunt foarte prosti deci niste elementare ca astea sa nu le stii mi se par strigator la cer. sad

| Mymy123 explică (pentru IAR):

Îmi doream să răman?‍♀️

| Anca32 a răspuns:

Atâta timp cât și a dat drumul în tine de fiecare data răspunsul este da exista șanse mari având în vedere și simptomele precoce unei sarcini