| sweetgirlforyou a întrebat:

Bunaaa tuturor
Am ai eu nevoie de niste pareri, va rog. Dar daca aveti rabdare sa ascultati. Am o relatie de 1 an si jumatate, dar in ajunul craciunului m-am certat k prietenul meu, ne-am inpakat abia pe 4 ianuarie adica acum 3 zile.In perioada cat am fost certati am fost si bolnava am facut rujeola. Am stat de vb cam vreo ora in care numai ne-am certat, mi-a zis ca el nu o sa taca nikiodata in fata mea pentru ca el barbat, m-am rugat de el sa ne impakam l-am luat in brate si dupa el a vrut sa o facem si am acceptat k m-am gandit k poate asa o sa vrea sa ne impakam. Azi e ziua lu fratesu si i-am zis sa ii zica la multi ani din partea mea, si a zis ca daca vreau sa ii zic sa ii zic eu, eu i-am spus ca nu am nr lui, bine cred ca a facut asat in gluma si mie nu mi-a picat bine, pana la urma i-am dat un msg sa nu ii mai zica nimic, k are cine sa ii zica, si imi trimite un msg, k vai de capu lui cata rautate pot sa am in mine. Bineinteles k in toataa perioada in care am fost certati a vb k mine k k ultima proasta, recunosk a facut o gramada lucruri pentru mine dar simt k isi bate joc de mine. I-am promis k nu o sa ii reprosez nimic din tot ce a facut cat am stat certati, si i-am zis ca o sa-l las sa faca ce vrea doar sa ne impakam. Miao tot de ex pe cumnatasa ca nu ii face lu fratesu ce ii fac eu lui k nu ii cere explicatii, intr-o seara pana sa ne impakam am vb la telefon, mi-a zis ca ne impakam dar el nu o sa mai fac nimica pentru mine si k o renunt singura. E nu am stat nikiodata k el pentru ca imi oferea ceva, eu chiar il iubesc nespus de mult si am lasat mereu de la mine. El zice ca toate fetele sunt la fel la inceput iti zic k te iubesc k suntem lingusitoare si dupa vrem numai sa fiim plimbate. Acum am nevoie de parerile voastre sincere, cele mai sincere, vreau sa stiu si cum se vede din exterior. va rog

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu ce spune el! Ce sa-ti spun, daca te-a dus si el pe nu stiu unde acum sta sa iti scoata ochii! Nu mi se pare corect! E normal sa mergeti sa va plimbati,sa te scoata el pe unde crede de cuviinta, din moment ce va iubiti e absolut normal! Dar nu trebuie sa iti scoata ochii pe treaba asta, ca si tu poate ai facut la randul tau sacrificii mari pentru el. Asa sunt baietii, mereu sa cada ei drept" victime".dar nu e chiar asa! Tu trebuie sa fi constienta ca nu e bine ce ai facut! Nu trebuia sa te culci cu el doar ca sa te ierte! El probabil doar asta a vrut in seara aia! Te cunoaste si iti stie punctele slabe! Fi tare si nu mai pune botul la ce zice el! Tot la tine o sa se intoarca o sa vezi! Nu te mai umili, te-ai umilit prea rau in fata lui rugandu-te de el sa va impacati! Ia-o si pe partea cealalta, ai vazut ca asta nu merge, trateaza-l si tu cum te trateaza el. Plateste-i cu aceeasi moneda si vezi cum reactioneaza, sa simta si el ce simti si tu! Nu il mai suna, nu il mai cauta tu.Chiar daca posibil sa nu te sune pana nu il suni tu, pentru ca s-a obisnuit asa, lasa-l in pace! Nu pune la suflet si asteapta sa te caute! Daca tot nu te cauta, suna-l si vorbeste cu el ultimele vorbe ce ai pe suflet, apoi fiecare pe drumul lui! Nu merita sa il lasi sa isi bata joc de tine! Se vede ca tu esti fata buna, numai din intrebarea asta! Nu meriti un baiat ca el! Sti se zice ca in viata trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti. dar daca nu ai pentru cine sa lupti? Eu ti-am vorbit ca si cum as vorbi cu o prietena si ti-am spus ce as face eu. Bafta multa in continuare!:*

6 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Si sfatul meu este sa te desparti de el.Nu merita sa stai cu un astfel de om langa tine.Si eu am trecut prin ce treci tu acum.si relatia mea era de 3 ani.m-am umilit si eu in ultimul hal...Stiu ca e greu sa citesti ce ti-au scris fetele aici, stiu ca doare dar asta e adevarul.Viata ta nu trebuie sa fie asa.Meriti ceva mai bun! Ai grija de tine si sper sa iei cea mai inteleapta deciziehappy

| BubblesBlossom a răspuns:

Buna! In primul rand m-am plictisit sa vad la sfarsitul fiecarui raspuns;,, funda"? nu puteti si voi sa dati un raspuns din inima, fara a cere ceva in schimb?
In al doilea rand, in privinta intrebarii tale sweetgirlforyou ai facut un lucru rau ca te-ai milogit pe langa el sa va impacati, el acum crede ca te are la degetul mic si poate oricand sa te schimbe cu alta, iar daca aia il paraseste sa revina la tine fara nici o problema!
Ca te-ai culcat cu el nici sa nu mai vorbim! Stia ca tu tii la el si s-a gandit sa-si satisfaca fanteziile cu tine, deoarece era sigur ca tu vei accepta! Cum a spus si LaLaLaLoveAlex, nu-l mai suna si mai las-l pe el sa te caute...tu incearca sa-l ignori sa vezi cum reactioneaza. Iar faptul ca te-a trata ca pe ultima proasta spunand ca nu vrei decat ca el sa te plimbe, este un gest pe care nmai mitocanii il fa, sa-ti scoata ochii... daca ar fi fost un gentelman, sa ma rog, macar un barbat demn de tine, nici prin gand nu i-ar fi trecut sa te insulte in modul asta!
Deci, sfatul meubig grinESPARTE-TE DE EL!
CA SA POATA VEDEA CA TE DESCURCI MULT MAI BINE FARA,, SA TE PLIMBE EL "

| sweetgirlforyou explică:

Va multumesc din suflet pentru parerile voastre, mai astept si altele cu mult drag.

| Giulia_5490 a răspuns:

Eu cred ca el nu te iubeste chiar asa tare cum il iubesti tu pe el si din aceasta cauza nu poate sa inteleaga comportamentul tau si crede ca ai anumite interese fata de el. Ar trebui sa ii mai acorzi o sansa si daca el nu va fi in stare sa o aprecieze si sa isi schimbe comportamentul fata de tine gaseste-ti alt baiat care sa te respecte asa cum meriti chiar daca la inceput iti va fi greu, timpul va vindeca ranile.

| bixxbiu a răspuns:

Deci cea mai mare greseala ai facut cand te-ai culcat cu el deoarece nu merita sa st...adica din ce zici tu pare ca nu merita nimic adica nu merita sa se comporte cu tine chiar daca erati certati.din punctul meu de vedere ar trebui sa il lasi in pace sa nu mai fi cu el ca nu meita sa iti faca asa ceva...si prin faptul ca s-a culca cu tine a vrut sa profite de naivitatea ta pentru ca el st ca tu il placi si ca vrei sa faci tot posibiulul sa te impaci happy sper sa iti fie de ajutor sfatul meuwinking. funda >?

| Madwtza13 a răspuns:

Esti tanara, ai o viata in fata si nu se merita sa iti mananci zilele langa un om care nu te apreciaza. Scuza-mi raspunsul transant, dar intr-o relatie serioasa nu trebuie sa existe faze de genu: "unu' construieste/altu' darama".