| Neymar_Nicu_1999 a întrebat:

Cam cât timp trebuie sa stai fără masturbare ca sa ejaculezi o cantitate mare de sperma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa stai intreaga viata cu ''samanta'' intacta, fiindca si in acel caz cantitatea de sperma ejaculata va fi exact aceeasi adica de 4 maxim 5 ml/cm cubi, ca si in cazul in care te-ai masturba zilnic si ai ejacula mereu...o singura data. big grin

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Doua zile. Asa se cere cand barbatii fac testul de fertilitate la sperma, pentru a nu le fi afectata nici calitatea, nici cantitatea spermei, doua zile sa nu faca nimic inainte, nici sex, nici masturbare.

| doctorandus a răspuns (pentru cristi202):

Este doar un mit medical. Sperma nu e mai fertila daca e statuta.

| cristi202 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar nici daca o dai mereu afara nu e OK.
Intrebarea era: cit timp trebuie sa stai fără masturbare ca sa ejaculezi o cantitate mare de sperma. Cantitatea conteaza la analiza, si daca se spune ca trebuie sa stai cuminte minim doua zile, e si pentru a obtine nu numai calitatea maxima, ci si cantitatea maxima. Spermatozoizii pot trai in mediul lor pana la 7 zile, dar pot ajunge unii sa aiba si 14 zile. Asa ca doua zile nu pot fi decat benefice, infuentind numarul lor, caci in cele doua zile mai apar si altii, cit si cantitatea spermei, care, daca nu e data afara, desigur ca e mai mare.

| mihai69 a răspuns:

Exact cu o seară mai puțin decât apariția unei poluții spontane.

| Emilian65 a răspuns:

Cateva zile(3-5 zile).

| AliTheo18 a răspuns:

laughing ioi