| mentholinks a întrebat:

Cam ce sanse sunt sa mai gasesc si eu o femeie sa ma casatoresc? Am aproape 28 de ani.

Răspuns Câştigător
| CristianaMaria a răspuns:

Sanse foarte mari! Eu am 22 de ani si am inceput sa ies cu un baiat de 28 tocmai pentru ca vreau relatie serioasa, vreau stabilitate doar ca el e cu serviciul, s -a bagat si in primul an de master si ne vedem rar...mi as dori enorm de mult mai multa atentie, macar prin mesaje daca asa nu are timp de intalniri.Doamne ce mi as fi dorit sa fie si al meu asa, cu ganduri de insuratoare. Ai grija sa gasesti o fata cumintica. Daca s-ar putea una care e la inceput, sa se si ataseze frumos de tine.Nu asculta pe toata lumea care spune sa nu te insori.Casatoria e ceva frumos, firesc si lasat de Dumnezeu.Toti cei care sunt impotriva, au avut deceptii si au dat-o in extrema cealalta dand vina pe altceva decat pe problemele lor.Totul e mai frumos in doi daca gasesti persoana potrivita.Asculta la mine, nu te cufunda in lucru pentru ca vei ramane singur.Banii nu sunt totul si nu aduc fericirea, nu pot umple golul lasat de o persoana draga.Imi doresc tare mult sa gasesti pe cineva care sa te faca fericit si macar tu sa astepti sa iesi de la serviciu ca sa petreci timp cu ea.O seara frumoasa iti doresc!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In 2 ani ajungi batran asa ca grabestete

| RAY a răspuns:

Daca inca mai crezi in basme, povesti, telenovele lacrimogene daca nu in viata asta poate in alta viata, eu unu vad casatoria ca o inchisoare si o sclavie a barbatului de catre femei

| Freya1 a răspuns:

Atunci trebuie sa te casatoresti cand esti responsabil si sti ca poti sa fi un stalp al casei.
Daca esti un om sigur pe fortele propri, puternic, cu un loc de munca si o stabilitate in viata atunci poti sa te gadesti la insuratoare si sa astepti fata potrivita. Daca vrei sa o gasesti trebuie sa ai rabdare, sa sicializezi si sa analizezi bine persoanele din jurul tau ca nu sti de unde sare iepurele.

| sofisis a răspuns:

Se casatoresc barbatii si la 50 de ani si tu deja te dai de ceasul' mortii?

| alina2k18 a răspuns:

Sanse extrem de mari!
Daca iesi din casa, socializezi, te distrezi si iti traiesti viata!
Daca stai pe TPU si intrebi pe aici unde media de varsta e 11 ani, hmm I highly doubt you'll ever get married laughing))

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Alina de ce nu te mariti tu cu el?

| GoldenZenith a răspuns:

Daca spui că ai un milion de euro, o sa fii asaltat de pretendente.

| Elena9328 a răspuns:

Șanse sunt peste 50%.
Depinde de tine ce anume dorești lângă persoana ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 28 de ani mai ai timp, lucreaza pentru tine inbunãtãtesteti viata, acum ar fi momentul sa nu lasi pe nici una sã se lipeasca de tine.
Deoarece se poate sã regreti pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zero

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de femeie iti doresti si mai ales unde o cauti...

| L1feDRAIN a răspuns:

E intrebarea care ma pune si pe mine pe ganduri, desi sunt cu mult mai tanar.
Eu as recomanda asa: daca nu se gaseste singura, gaseste-o tu.

Răspuns utilizator avertizat
| TsunamiiiYay a răspuns:

Persoana potrivita apare in cel mai potrivit momenthappy nu te grabi.

| Againrip a răspuns:

Ai sanse mari.