| RAY a întrebat:

Cam cum afli ce fete sunt de nasul tau?

ideea e sa nu te intinzi mai mult decat iti e plapuma si sa incerci sa abordezi persoanele pe care le consideri de nasul tau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revenind la intrebare daca te bagã in zona prieteniei inseamna ca nu te vede de nasul ei, singura metoda sa iesi nu ai cum doar daca te vede pe plaja cu una mult mai frumoasa decat ea laughing, pentru ca la ele conteazã doar aspectul fizic. Sa vezi ce vizual vede ii se fac pupilele de nu ii mai arde sa te puna in zona aia.

26 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca primul pas e: te bagi o data de doua ori in seama si nu iti raspunde.Ori nu ii placi ori are iubit.
Hobby-uri, gandire, fizic, bani.Pentru a afla asta prima conversatie trebuie sa fie cu intrebari reciproce.

| SilentRain a răspuns:

Aaaaaa'" desi " de asta te tin eu pe tine in zona prieteniei ...ca sa te folosesc mai tarziu, MISTOOO

| RAY explică (pentru SilentRain):

Vezi tu cumva numele tau acolo? eu vorbeam la modul general, nu in cazul meu, vorbeam de experiente din trecut, ce mai afirma uni pe aici etc

| RAY explică (pentru SilentRain):

Aaaaaaaaaaa deci sunt in zona prieteniei, bine ca am aflat

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Mai taci ma, nu vrei tu sa recunosti, esti topit dupa mine, pasarica mica

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu draga nu esti in zona prieteniei, tu esti in zona --te folosec cand vreau eu --

| RAY explică (pentru SilentRain):

Exact ce am scris mai sus ametito

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Fix asta am zis si eu laughing)

| RAY explică (pentru SilentRain):

Ametito si tu esti in mein friend zone, sa stii, daca esti smechera nu vrei sa devi si altceva stai acolo inchisa

| RAY explică (pentru SilentRain):

Daca esti pura ca sf maria? da

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Atunci bine, ne vedem la cununia civila
Eu in trening, si tu in rochie de mireasa

| RAY explică (pentru SilentRain):

Bine ametito

| MihaiNicu23 a răspuns:

Le abordezi pe cele care iti sunt asemanatoare tie ca nivel de educatie, caracter, ma rog asta afli dupa ce conversezi mai mult cu ele.

| Emma30555 a răspuns:

Care au preocupari, studii, nivel financiar si intelectual asemanator cu al tau. Iar fizic sa te atraga dar sa fie o fata obisnuita daca tu esti obisnuit ( adica nu prea fitoasa, nu prea extravaganta etc )

| PersonajFictiv a răspuns:

Cum de nu a raspuns nimeni " Ma uit in portofel"? straight face

| HadesSs a răspuns:

Cand iti alegi o fata de obicei aveti aceleasi preocupari, aceleasi hobbi-uri aproape ca e reflexia ta in oglinda pentru ca doar asa va merge relatia happy asa o sa aveti mereu chestii in comun si ve-ti fii pe aceiasi lungime de unda happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu existã asa ceva de nasul tãu in principal ar trebui sa fie sub tine, la starea financiarã, caracter ceva mai prostutã.
Dar iti dai seama dupã priviri, nici una nu ar trebui sa stie foarte multe lucruri despre tine, doar trebuie sa afle pe parcurs, nici atunci doar nu ii spui Cât ai in cont la bancã, asta vor sã stie toate chiar si ce alunite ai, dar nu trebuie sa afle usor ce faci tu.
De aceea noi barbatii trebuie sa curtãm femeile deoarece sa le inbunatatim atractia fatã de noi, daca te vede ca un 5 fizic trebuie sa o scoti undeva sa te vada ca un potential sa creasca atractia pentru a se culca Cu ea ar trebui sa creada la nota 8-9-10.
Cu o abordare directa merge usor doar dacã te vede deja foarte atragator fizic din prima, nu functioneazã daca esti mai urât fizic.
In general iti poti da seama când te priveste una ceva mai mult, sau incearcã sa stea pe lângã tine, fetele chestii din astea fac.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De curiozitate am dat cautare zona prieteniei pe Youtube, ma uimit atatea piese sunt despre si cazuri, explicati

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta e doar la baieti in 99% din cazuri, zona asta la fete este doar zona sexualã, de aceea zis si multe incã si pe TPU "dar nu doar sexul conteaza prietene" trebuie sa se simta ele mai mult decat atât ce vrem de la ele, sa nu se simta folosi te pe post de obiecte sexuale asta nu suportã majoritatea. Fac asta doar pentru ca vor atentie de la toti barbatii indiferent daca e ceva mai mult sau nu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate,da, le place sa aiba cat mai multi in zona lor de prieteni,nu inteleg ca baieti/barbati sunt fiinte sexuale,ele cred ca astia sunt homosexuali sau asexuali,cand se plictisesc isi dau cate un mesaj,cand au nevoie de ajutor etc
sunt profitoare,ipocrite, mincinoase, prefacute, perverse, asta e ce sa faci

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu man noi suntem prosti, ele stiu asta ce crezi ca una nu isi da seama ce vrem de fapt când ii trimitem mesaj, sau ne bagam in seamã laughing ele doar sunt mai destepte si shemere decât noi. Doar isi bat jos sau ne testeaza, daca vede ca noi continuam sa le oferim atentie fara ca ele sa ne ofere in schimb sex, intrãm acolo asa functioneazã treaba.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu era mai ok sa fie sincere cu noi, sa ne spune nu ma atragi fizic, daca vrei ramanem doar prieteni si asa prietenie intre fete si baieti nu prea e posibilia https://www.scientificamerican.com/......t-friends/
ca noi barbati suntem fiind vizuale si avem o dorinta mai mare sexuala, cum sa ai o prietena hot sa o vezi vara semi dezbracata si sa spui doar prieteni, barbati au evoluat ca vanatori, existau prieteni doar intre barbati atat

| eugenl a răspuns (pentru anonim_4396):

Te contrazic: la barbati conteaza mai mult aspectul fizic.
Exista o vorba: Femeile se machiaza si barbatii mint.
Daca nu ii place ce vorbesti si cum vorbesti nu te va lua in considerare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eugenl):

Nu te contrazic, dar Depinde de femei, la unele coteaza personalitatea altele banii altele fizicul, conteazã una dintre ele ceva mai mult.Intradevar sunt unele femei ce poti fi fericite daca au pe unu de 180 de kg la 30 de ani si sa locuiesti incã cu parintii, nu au nici o problema dar la altele conteazã aspectul fizic sau banii, si Oricum asta ar trebui facut pentru tine nu pentru femei.

"Exista o vorba: Femeile se machiaza si barbatii mint."
Imi dau seama, ele vorbesc cu 13.000 mai multe cuvinte decat decât noi, si tot reusesc sa fie mai sincere.
Iti dai seama de ce macheaza o femeie nu? Sa atragã barbati ceva mai multi si cu status social care fara el nu ar putea sa-i atragã, sa-i creasca valoarea sexuala, vezi o grãmadã de bunaciuni machiate si in poze pe retelele sociale Dar când dai ochii cu ele in realitate te speriii, diferentele sunt de la cer la pãmânt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Revenind la intrebare daca te bagã in zona prieteniei inseamna ca nu te vede de nasul ei, singura metoda sa iesi nu ai cum doar daca te vede pe plaja cu una mult mai frumoasa decat ea laughing, pentru ca la ele conteazã doar aspectul fizic. Sa vezi ce vizual vede ii se fac pupilele de nu ii mai arde sa te puna in zona aia.

| gabriielaaa a răspuns:

Fiecare fata are principii cand vine vorba de baieti desi poate fii frumoasa foc si dintr-o familie bogata sa te iubesca asa cum esti tu, fii indraznet alege ce-ti place sa nu te temi de refuz sa te bucuri ca ai incercat, fica nu ai nimic de piedut daca incerci.