| FreakzoO a întrebat:

Cam pe la ce varsta poti sa iti incepii viata sexuala?happy[de curiozitate]

Răspuns Câştigător
| mary123 a răspuns:

Nu este o varsta anume. Tot ce se poate spune este ca e indicat sa fie undeva dupa varsta de 18 ani, cand se atinge maturitatea. Nu este insa, batut in cuie. Depinde de la persoana la persoana. Daca eu pot fi pregatita la varsta de 16 ani, alta fata poate fi gata abia mult mai tarziu. Nu poti spune ca la varsta de 18 ani si o zi poti sa incepi si sa-ti faci de cap. Insa nici prea devreme nu e bine. Limita inferioara ar fi, dupa parerea mea, 15-16 ani, care, oricum, parca e un pic cam prea devreme.

SPer ca te-am ajutat :*

18 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Maria + annammaryya din ce copac ati cazut? sincer.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Dupa varsta de 18 ani poti sa-ti incepi viata sexuala.

O seara placutahappy

| alexaaa a răspuns:

Nu exista nici o varsta stabilita, nici un moment stabilit pentru a-ti incepe viata sexuala. o faci atunci cand vrei, cu pers pe care se presupune ca o iubestiwinking

| claus a răspuns:

Ma, depinde de cat de mica o ai. daca e cat un pix, mai asteapta nitel ca nu iti va sta nici un prezervativ pe ea. si nu vrei sa incepi cu o boala frumoasa din prima. rabdare, nicusor, rabdare. vor fi si fete pentru tine.

| virusake a răspuns:

Din ce am vazut eu, tendinta e cam pe la 16-17 ani. big grin

| cryssa a răspuns:

Curiozitatea a omorat pisicalaughing

| MariusPopa a răspuns:

Cand doresti tu nicusor7 numai ca ...bine ar fi dupa 16 ani incolo.

| kidboo a răspuns:

Cunosc care au fact'o si la 13 ani.doar sa fi informat despre ce e vorba sa fi sigur p tine...contraceptia cea mai importanta.si baga mare!

| bsorynovidiu a răspuns:

Min 17 ani

| cataaa a răspuns:

Virusake vezi ca ti. o ieiwinking

| annammaryya a răspuns:

Eu zic sa stai linistit si sa iti faci studiile dar ca sa iti raspund dupa 18 ani ar fi indicat(dar eu zic sa stai cuminte pana iti termini facultatea)pentru. ca daca ti-o incepi mai devreme apar dereglari hormonale si alte chestii

| Dianka_4924 a răspuns:

Dupa idee ar trebui cam dupa 18, atunci corpul este mai dezvoltat, in ziua de astazi tinerii isi incep viata sexuala de la 14 in susbig grin

| radovanovic a răspuns:

Ti-o incepi cand vrea muschiul tauhee hee

| Dragos_9559 a răspuns:

De la 14 ani

normal de la 18

| TuchleiMihai a răspuns:

Atunci cand te simti tu pregatit!
Bft

| Twatwaffle a răspuns:

Morihappy

| AmRaspunsuri a răspuns:

12 ani

| maria_4684 a răspuns:

Eu stiu ca dupa ce te casatoresti deoarece poti face nu stiu ce cancer(dar asta numai la fete:dhappy.)