| Sergiu3210 a întrebat:

Cand ai penisul in stare erecta, iti tragi preputul peste acel inel, este normal, ca dupa doar cateva secunde sa se intoarca inapoi la jumate? Preputul sta peste acel inel doar cand il tin eu, cand ii dau drumul, incet incet se intoarce inapoi (peste cam 2-3 secunde)?
Mi-e tare frica ca nu voi putea intretine relatii sexuale din aceasta cauza, pls help

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Preputiul se comporta in cel mai normal mod posibil fiindca rolul sau este cel de a acoperi glandul in permanenta, fiindca scopul sau este cel de a proteja suprafata fina a glandului. In timpul penetrarii, peretele vaginului preia rolul degetelor tale si din cauza frecarii dintre perete si preputiu in momentul in care penisul este introdus in vagin, pielea se retrage de pe gland si aceste se decaloteaza. Iar in momentul in care penisul este retras in vagin inspre in afara, preputiul reacopera glandul aproape in intregime, proces care se repeta pe tot timpul actului sexual, la fiecare introducere si apoi retragere a penisului. Sanatate!