| RAY a întrebat:

Cand ar fi cazul sa-i spui unei fete ce vrei tu de fapt de la ea?

Ma refer dupa cat timp

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa-i dezvalui fetei pe care o placi, faptul ca ai ori sa deveniti prieteni foarte apropiati, intr-un momentul in care este singura si mai ales bine dispusa. Succes!

| Mosotti a răspuns:

Pai nu ar fi nevoie sa ii zici, asta vine de la sine din gesturi, din comportament. O apropiere, o imbratisare, un pupic reciproc si e f clar ca va vreti. Asta cand e vorba de sex, distractie.

Totusi merge sa zici "uite ce e, as vrea o relatie serioasa cu tine, sa am un viitor cu tine". Asta cand e vb de ceva mai serios, desi se presupune ca odata facuta relatia si merge, ar duce catre ceva mai serios. Alea unde se vrea doar distractie, se stabileste de la inceput, unde nu se stabileste, se intelege ca vrei ceva serios, mai ales ca femeia intelege asta fara sa-i mai spui.

| SG1995 a răspuns:

EU întodeauna sunt direct și concis.

| Emma30555 a răspuns:

Mai degraga conteaza cum ii spui nu cand ii spui

| ancaval a răspuns:

Nu din prima zi, dar nici după 5 ani.
Îi spui fetei ce simți tu, când într-adevăr simți ceva. Nu e un timp sau termen pentru a spune așa ceva.

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde de ce vrei tu de fapt de la ea.
Dacă vrei doar sex, nu aștepta foarte mult : fie se va plictisi sa astepte, fie te va baga în friendzone. Dacă te refuza, nu-i bai, oricum o vroiai doar pentru sex. Azi te-a refuzat una, mâine încerci la alta, nu te vor refuza toate.
Dacă vrei o relație serioasă, atunci nu ii spune asa de repede, așteaptă sa o cunoști și sa te cunoască cât de cât. Bineînțeles, în timpul așteptării, mai strecoară-i câte un compliment și câte un gest de afecțiune, din când în când, pentru ca ea sa nu înțeleagă greșit și sa te trezești tot în dead end, adică friend zone.
Succes!

| RAY explică (pentru Alexandrionelu):

O luna?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru RAY):

Depinde de tine, de ea, de circumstanțele, de cât de des va vedeți înainte de a ii spune.
Poate sa fie și după o săptămână sau dupa o luna, dar nu mai mult. Trebuie sa simți momentul oportun, nu exista o perioada de timp standard, totul depinde de la caz la caz.

| TPU2019 a răspuns:

Te-ai descalificat din start cu gandul la "cand ii spun X, Y, Z". - Asta pentru ea inseamna "nu stiu", "nu am experienta", "imi trebuie validarea ta" - Asta o sa fie primul si ultimul lucru pe care ai sa apuci sa-l demonstrezi si din momentul ala "Pa! Imi provoci greata!".

Daca e sa se intample ceva, se intampla ca asa sunt circumstantele, daca intr-adevar asa sunt sa fie si atat, indiferent de ce o fi ceva-ul ala. O femeie cand te-a vazut ca "nu stii ce vrei", ca "nu esti sigur daca si ea vrea" te-a dat la scadere in secunda minus unu.