| bahoi a întrebat:

Cand eram mai mic ( cam la 10-14 ani) in cartier aveam 2 prieteni, de fapt singurii si cei mai buni prieteni. Cu ei imi petreceam timpul gen ne duceam la baschet, fotbal, hoinaream pe strazi, seara ma duceam la unul dintre ei acasa si ne jucam diferite jocuri, era imposibil sa fi suparat. Pe la varsta de 15 ani unul dintre ei s-a mutat iar cu celalalt pur si simplu nu ne mai intelegeam, avea alti prieteni, vorbea cu mine tot mai rar pana nu ne-am maivorbit niciodata. In prezent am 17, trebuie sa ma trezesc pe la 6:20 ca sa ajung la timp la liceu pentru ca am de mers cateva statii cu metroul dupa care pe jos. La liceu am decat 2-3 colegi cu care ma inteleg mai bine iar cu restul simple vorbe ca intre colegi. Drumul de la liceu catre acasa este un stres iar dupa ce ajung acasa, invat, stau la pc, tv si ma gandesc cum am putut eu ajunge in halul asta sa nu am nici un prieten sau macar cu cine sa vorbesc, sa ies afara etc... vreau sa spun ca atunci pe la varsta aceea ma duceam in vacante cu cei doi prieteni, pana la scoala generala faceam 5 minute si acolo aveam niste coelgi cu care ma intelegeam foarte bine, ma intorceam acasa si imediat ieseam afara la fotbal pana se facea seară. Banuiesc ca unii o sa spuna sa mai trec pe la scoala ca banuiesc ca am multe greseli gramaticale dar va asigur ca este de la stres, unii o sa zica sa imi invit colegii la o bere sau foştii colegi, ei bine nu se poate. Nu stiu ce sfat sau ajutor asi putea sa primesc...eu sincer am cam ramas fara idei. Ma gandeam că o solutie sa am un mic job in vacanta dar pe net nu gasesti iar asa pur si simplu nu poti sa te duci ca iti trebuie pile la unele locuri de munca...

2 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Am trecut si trec.prin aceeasi chestie ca tine
dar prieteni adevarati nu prea exista...
decat sa te dezamageasca mai bine deloc crede-ma

| xXCrystyanXx a răspuns:

Tin sa te felicit pentru scris. Esti printre putinele persoane care scriu asa.Am vazut intrebari din care nu intelegeai nimic.
Esti mare, ai 17 ani, la varsta ta cea mai buna solutie ar fi o iubita.Cu iubita nu poti juca fotbal, baschet etc, dar poti iesi in oras, prin parc, la un suc, la un film, etc.