| Bombatomic_Mircea_1998 a întrebat:

.Cand eram mic aveam o groaza de prieteni cu care mai am niciunul, in viata reala, m-am inchis in mine si m-am departat, sunt cam timid, mi-e mai usor sa vorbesc pe netsad e frustrant si trist.Am avut depresie dar am ea cu ajutorul a niste tampenii de medicamente, acum am doar melancolie.Cand eram mic eram sociabil acum ma pierd cand grup, poate cineva sa imi dea un sfat, parintii ma iubesc, sunt ok dar nu e de ajuns.Practic nu am viata sociala.Pe net am cunoscut foarte multi oameni in decursul a cand am net dar pe net sa cunosti oameni e bullshit, nu te ajuta cu nimic.Sunt mai linistit de felul meu dar stiu si demult ma gandeam sa plec de acasa si sa ignor…nu mai am depresie, sunt mai energic, mai ok dar melancolia ma omoara.E frustrant sa traiesti degeaba pe pamantul asta.,sincer in suflet si asta e de ajuns, va dati seama ca de iubita nici nu poate fi vorba, cine ar sta cu un ‘antisocial"? Sau timid sau baiat linistit? Si practic habar n-am cum sa ma comport intr-o relatie,mi-a zis un coleg,eram nou in clasa,de abia ma mutasem,ca fetele ma simpatizeaza,bine,unele dar eu parca fug de ele,le resping, si asta din timiditate, ati mai vazut ratat ca mine? sa va zic ce am scris in intrebarea asta, practic foarte frustrat si trist din cauza asta.M-am mutat de 3 ori de cand sunt la liceu si peste tot am lasat o impresie buna,am invatat, ajutam de treaba dar prea retras, prea in banca lui, prea timid.Sincer mai bine ma nasteam fata, ca n-am fata de baiat..macar daca as fi cine stie ce urat si aurolac.dar nu sunt.si uite asa sufar.sufar.Ce as putea face? Datin cateva sfaturi.Inafara de sinucide-te sau da-ti foc, ca asta o sa fac daca o sa mai sufar mult.Viata mea de acum e un bullshit.E ca un mar fara gustsad Ma consolez ca ma mai joc cu motanul, pe calculator si mai vorbesc pe internet.Dar e nasol tare.Ce sa fac? Mai are rost sa sper ca va fi mai bine?
Sa nu mai zic ca 2 ani de liceu din cauza unui accident rutier cu spitalizare si apoi a unei depresii.Acum sunt in a 12.Si inca mai am anul asta si inca un an de liceu.Depresia am facut-o din senin fiindca ma simteam tot mai singur si fara scop si fara iubita, prieteni…au fost zile cand nu ma mai ridicam din pat…Sincer nici nu stiu sa sarut o fata intr-o relatie..sensibil si mai sunt si virgin.Ma masturbez 1 data pe sapt sau mai rar. Faza e ca multi si nici masina si nici anturaj puternic..practic stau doar cu parintii si cu motanul…
Colegii mei de apartament organizau petreceri monstru chemand multa lume. Petrecerea se desfasura mai tot timpul in sufragerie (camera mea ). Toti erau prin apropiere, imi furau tigari.

In fiecare zi am regrete, in fiecare zi sunt melancolic…in fiecare zi ma afund si mai tare in bullshit.sad Oare sinuciderea e solutia? As pleca departe sa nu mai stie nimeni nimic de mine….ca si asa nu contez decat pentru parintii mei..care cat o sa mai aiba rabdare cu mine? O sa ma tina asa pana la 40 de ani?
In vara dintre clasele 9 si 10 am fost aproape violata chiar la o piscina, si nimeni nu a facut nimic, desi e plin de oameni. Acum sunt pe a 11 a si dau semne de bulimie.
Ma gandesc sa iau niste pastile si sa o termin.Dar in sufletul meu tot mai sper ca o sa fie bine.Am avut copilarie dar adolescenta a fost praf.

Na…cam asta e…astept sfaturile voastre si scuze ca am scris un roman…dar m-am descarcat.
Astept sa aruncati si voi cu rosii in mine…..salutare

11 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Salut, lasa-]mi pe privat nr tau de tel și vorbim, dacă ești din București este și mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| RaulAndrei2002 a răspuns:

Pai, frate, schimbarea trebuie sa vina de la tine, ce-i drept. Sfaturi, mai greu pot sa-ti dau pentru ca nu prea am pentru suniectul asta. Dar ia-o asa:daca acum nu incerci sa te schimbi, sa fii mai social, mai energic, atunci poate in viitor s-ar putea sa o faci foarte greu. Incearca lucruri noi, nu stiu... Sper sa reusesti! Succes!

| Bombatomic_Mircea_1998 explică (pentru RaulAndrei2002):

Eee nu o sa reusesc nimic mah... iti zic de acum. Singurul lucru este sinuciderea, cu pastille. De unde sa iau aceste pastille, stie cineva?
Daca le iau, stai linistit ca nu o sa zic cine mi le-a recomandat, nu bag pe nimeni la paguba.

| VitoScarletta a răspuns:

Mario tu esti?

| VasileCacanei a răspuns:

In primul rand gandeste-te ca nu esti singura care este in situatia descrisa de tine mai sus si foarte multi au reusit sa iasa din situatia asta cu timpul, sau ocupandu-si timpul cu ceva, cu ceva care le tine mintea ocupata, de exemplu incearca sa faci ceva incat sa te detasezi de orice, de exemplu un hobby de-al tau, imi pare foarte rau ca treci prin ce treci, eu nu am trecut prin asa ceva in sensul de a ma gandi la sinucidere, dar toata lumea are suferintele ei, cum am avut si eu de altfel, si eu am suferit foarte mult timp, am crezut ca o sa raman singur, ganduri d-astea tampite, cu timpul te maturizezi si iti faci prieteni noi, trebuie sa astepti si sa incerci sa faci ceva ce iti place, daca vrei sa vorbim mai multe scrie-mi in privat. Sunt dispus sa ajut pentru ca stiu cat de dureros este, sper ca ti-am mai deschis un pic ochii, ai grija de tine

| Bombatomic_Mircea_1998 explică (pentru VasileCacanei):

Cum? Scuze dar sunt baiat, cum adica nu sunt 'singura'? xD

| VasileCacanei a răspuns (pentru Bombatomic_Mircea_1998):

Pai daca esti baiat de ce ai spus ca ai fost "violata" la piscina? laughing

| Bombatomic_Mircea_1998 explică (pentru VasileCacanei):

Poftim? Nu am zis asa ceva nicaieri. Poate te-ai uitat la alta intrebare.

| VasileCacanei a răspuns (pentru Bombatomic_Mircea_1998):

"In vara dintre clasele 9 si 10 am fost aproape violata chiar la o piscina, si nimeni nu a facut nimic, desi e plin de oameni. Acum sunt pe a 11 a si dau semne de bulimie." Citez din ce ai scris tu, mai exact al 5-lea alineat.