| guiemigi a întrebat:

Cand faci sex cu prezervativ este acelasi lucru ca si cand te masturbezi? Adica daca preputul acopera glandul ca la masturbare. Si daca ejaculezi la fel de repede, sau chiar mai repede?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu ești capabil să faci diferența între masturbare și act sexual!
Prezervativul te protejează și implicit protejezi persoana cu care ești în intimitate, masturbarea te satisface singur/ă, implică o singură persoană.
Pa, pa.

| guiemigi explică (pentru Legiuitoarea):

Stiu sa fac diferenta dintre masturbare si sex, ma refeream daca faci sex cu prezervativul, pielea de pe penis se mai ruleaza asa ca si cum te-ai masturba? Ma gandesc ca daca ai prezervativul pus, nu e acelasi lucru ca si cum te-ai masturba.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu mai, masturbarea inseamna autoatisfacere, pe cand sexul implica doua persoane. Nu ai cum sa ejaculezi asa repede ca la masturbare deoarece nu o faci repede, exista sansa sa ejaculezi repede numai daca te-ai masturbat foarte des, se numeste ejaculare precoce