| sebi221xcx a întrebat:

Când îmi începe perioada fertila dacă ciclul meu mi s-a terminat pe 8 sau pe 9 aprilie?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta tu ar trebui sa stii deoarece esti femeie si voi femeile ave ti metoda calendarului, ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sebi este nume de baiat, vine de la sebastian, deci băietii nu au ciclu

| Violleta2022 a răspuns:

Tine un calendar strict cu prima zi de ciclu pe urmatorele 3-4 luni, ca sa putem stii cu ce frecventa vine ciclul tau, daca este regulat sau nregulat, daca se poate calcula ovulatia, sa nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea stabili care vor fi zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual actual care a inceput probabil in data de 3 sau 4 Aprilie si s-a terminat in data de 8-9 Aprilie, trebuie sa stii cat mai precis posibil ziua/data in care se va termina acest ciclu si mai ales sa stii ziua/data in care va incepe urmatoarea sangerare menstruala.
Situarea/pozitia PERIOADEI FERTILE in cadrul ciclului menstrual depinde in primul rand de lungimea ca numar de zile a ciclului. De asemenea ciclul menstrual trebuie sa fie de tipul FOARTE REGULAT, adica lungimea sa sa nu prezinte niciodata o abatere in plus sau in minus mai mare de MAXIM 2 zile.
Multa sanatate!

| awspam a răspuns:

Prin 20 pe acolo

| Eibogu a răspuns:

Păi tu trebuie sa ai un calendar))