| anonim_4396 a întrebat:

Cand iubesti trebuie sa-i dai drumul? Daca nu se intoarce inseamna ca nu te-a iubit niciodata?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Da. Trebuie, nu poti tine pe cineva cu forta langa tine. Dragoste cu sila nu se poate.

Răspuns Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Depinde de situatie. Tu ai pus o intrebare foarte generala.
Dar daca iubesti pe cineva si acea persoana a luat decizia sa plece de langa tine, cel mai ok este sa o intelegi. Chiar daca tu o iubesti, dragoste cu forta nu se poate. Intr-o relatie trebuie sa fiti prezenti amandoi, nu doar tu. Amandoi trebuie sa iubiti si sa va doriti sa fiti impreuna. Cel mai bine este sa ii respecti decizia.
Si daca nu se mai intoarce nu inseamna neaparat ca nu te-a iubit niciodata. Doar ca in timp poate s-au scurs sentimentele din anumite motive si in prezent nu mai vede un viitor alaturi de tine.
Depinde de la situatie la situatie.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa-i dau drumul? Din lanț?

| Violleta2022 a răspuns:

Corect.

| Drimmero a răspuns:

Daca te iubeste nu-ti cere sa-i dai drumul, daca ti-a cerut asta,, da-i definitiv, femele sunt cu duiumul, trebuie' sa stii unde sa pescuiesti.

| Freya1 a răspuns:

Nu neaparat.Si eu m-am despărțit de cineva si nu m-am mai intors, dar asta nu inseamna ca, cândva nu am avut sentimente pentru omul acela.Dar poate sunt prea rănită atunci, poate sentimentele mele abia atunci au dispărut din cauza la N motive, poate consider ca prin faptele mele sau felul meu de a fi ii voi face rau si atunci nu ma mai întorc.

| SilentRain a răspuns:

Da, sau e posibil sa fii doar o roata de rezerva rolling on the floor
Depinde și cata important, atenție îți oferă

| LPCTSTR a răspuns:

Daca esti doar tu care iubesti, degeaba o mai faci.
Ti-ai raspuns singur la a doua intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu ziceam ca doar unul iubeste, ci doar ca vrei sa gaseasca altceva mai bun. O lasi in lumea ei si poate gaseste ceva mai bun, poate vine inapoi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Viata e ciudata frate, las-o asa intelegi ce vreau sa spun frate, e ceva greu de explicat in cuvinte frate, lumea e varza frate e ca un senvis cu branza frate.

| ancaval a răspuns:

Da, lași omul liber.
Dacă NU se întoarce, clar e nu e pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seamana suspect de mult cu ceva ce ar zice o tipa de 10 ani