| whiplasher a întrebat:

Cand o fata-ti rupe inima zicandu-ti ca s-a saturat... ce-i de facut? As vrea raspunsuri de la cineva care-a trecut prin asta, si stie ce zice. E asa greu...prea mult tin la ea ca sa stiu singur ce sa fac.

12 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Nu va inteleg deloc v-ati da viata pentru ele si ele fac misto de voi dao dracu de treaba daca una imi zice ca nu mai vrea sa fie cu mine si e isterica ii dau si cateva capace

| DakotaRoyse a răspuns:

Ştii, ar trebui pur şi simplu să iei toată treaba foarte uşor.
Fă-ţi principii.
A fost alegerea ei? Roagă-te pentru ea să fi ales bine, că la tine altu' să nu mai păşească!
N-o lăsa să te distrugă, nu merită. În plus, nu poţi obliga lumea să rămână cu tine pe veci. O fi avut ea motivele ei pentru care a demisionat, şi tu trebuie să-ţi găseşti motivele pentru a merge mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu gura ei ti-a zis ca s-a saturat. I-ai dat prea mult, cred c-ai sufocat-o. E gata, finish.

| 1920210898989 a răspuns:

E greu, indiferent de ce urmeaza sa faci. am fost acolo, am incercat sa ies nesifonat pentru a ramane demn. trebuie sa-i respecti decizia fara sa-i arati ca esti prea mult afectat, nu-i reprosezi, nu-i trimiti scrisori, n-o mai CAUTI. si poate se va intoarce spunandu-ti ca a gresit. se zice ca doar asta poti sa faci pentru a mai avea o sansa. eu nu am reusit desi am incercat. nu te amagi ca iti va fi usor. daca ai iubit-o te vei gandi la ea suficient timp, cel putin pana cand te vei satura sa tot faci asta si vei porni un nou drum, ori intre timp sa te indragostesti de altcineva mai mult decat de ea in cazul in care esti norocos, cine stie. totusi poate tu esti mai tare de spirit si ai un noroc mai mare. bafta

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sa stii un lucru: suferinta asta, incercarile astea sunt momente grele din care inveti foarte multe si te definesc ca barbat. Ele te fac mai puternic, mai experimentat dupa ce au trecut si vei sti mai multe despre tine si despre cei din jur. Cel mai important, cand o sa te uiti in urma, este sa vezi in tine un om care a trecut cu incredere si cu integritate prin momentele astea grele. Ia si amuza-te, are mare dreptate: http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw

| ioanapantea a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Este usor sa zici"dao dracu" dar nu poti face asta pentru ca ti la ea si revenind la intrebarea ta, sa lasi ca timpul sa treaca. am trecut si eu prin asta.Am suferit enorm la inceput dar dupa un timp parca m-am saturat sa tot sufar si sa vad ca nu mai are rost. Nu am murit, dar am gasit alta persoana pe care sa o iubesc si care sa ma iubeasca. Poate la fel ar trebui sa faci si tu. Chiar daca zici" nu pot sa fiu cu alta". Nu exista asta ceva. Cand vei gasi o fata sa iti placa ai sa vezi ca nu ai avut dreptate. Daca crezi ca a avut motive serioase cand a zis ca s-a saturat, caut-o si spune-i tot ce simti pentru ca in ziua de azi sunt putini baieti ca tine care chiar tin la o fata si ar face orice pentru tine. Iar daca crezi ca nu a avut motive serioase cand a zis asta, inseamna ca nu te iubea si nu te merita. Daca tinea la tine, tolera totul si te ierta daca i-ai facut ceva. Multi dintre noi spun ca timpul nu vindeca. Intr-adevar, nu vindeca dar te ajuta sa treci cat de cat peste, si sa uiti. Poate daca ai iubit-o enorm nu o vei uita usor dar mai tarziu, va fi mai bine. Iti urez SUCCES si CRACIUN FERICIT!

| ioanapantea a răspuns:

Ar face orice pentru ea * scuze.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru ioanapantea):

Ioana pentru mine femeia e sa zic asa ca o "jucarie" in ce sens eu stau cu o femeie deoarece mi se pare ca arata bine si ma reprezinta, eu nu ma implic sentimental intr-o relatie ma implic sentimental doar in lucrurile care le facem impreuna de implicandu-am sentimental nu am regrate in plus asa sa pomenit femeie+barbat si nu vreau sa ies din comun...asa ca eu trec usor peste chestii din astea

| ioanapantea a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Pai da intr-un fel faci bine pentru ca atunci cand va veti desparti nu vei suferi, dar nu toata lumea este ca tine. Nu vreau sa te judec, nu am niciun drept. Dar vreau sa te fac sa vezi ca altii pun suflet intr-o relatie si la final ajung sa fie raniti. Un barbat are multe motive pentru care sta cu o femeie si unul este intr-adevar aspectul fizic pentru ca nu poti fi cu o persoana daca nu iti place macar 5% cum arata. O zi buna!

| whiplasher explică (pentru ioanapantea):

Asta e, noi baietii cand tinem la cineva, apoi tinem. Si tare greu e dupa... da' n-avem ce face :-

| whiplasher explică (pentru FlorinDiablo):

Si Florin ...si pentru mine la fel au fost gagicile, inainte de ioana mea laughing. Da' stii cum e... odata si-odata, oricat de tarzan ai fi, stii cum iti fura inima? Nici nu-ti dai seama, si te-ai indragostit de ea. De-acolo-ncolo, esti pe barba ta.

| FlorinDiablo a răspuns:

Da stiu destul de bine insa mie imi trece repede indragosteala asta daca nu o am atunci cand vreau eu dupa aia nici daca ma roaga nu mai stau cu ea.Si la varsta mea imi permit sa ma intind cu cat mai multe n-am nici o obligatie