| DiannaDi a întrebat:

Cand un barbat pare indragostit cand ne vedem, insa nu ma prea cauta in scris, pe rețele, sa mai stau sa vad unde duce relatia asta sau ce o fi ea sau sa ii dau pace si sa imi vad de viata mai departe? Ne vedem de 2 luni dar nu a zis nimic despre noi, decat ca ma place si e afectuos dar nu ma cauta prin mesaje desi e singur suta la suta. Ce sa fac? Adica daca iti place o persoana, ai vrea sa vezi ce face, cum e, cum ii merge ziua. nu? Asa vad eu normal. Ce sa fac? S-ar putea indragosti de mine daca tot ies cu el incat sa vrea o relatie serioasa desi acum poate nu are gandurile astea? Habar nu am ce vrea

Răspuns Câştigător
| Larianiel a răspuns:

Desigur! Dacă îți place o persoană, mai ales în calitate de bărbat, o cauți, faci tot posibilul să vorbești cu ea. E extrem de imatur să crezi că e singur. Sau mna, nu neapărat că are o relație, dar să nu crezi vreo secundă că ești singura din viața lui. Personal, m-aș îndepărta de așa ceva.

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ar fi singur, atata vreme cat nu te cauta... asta fiind comportament de barbat ocupat, cu mai multe femei.

| DiannaDi explică (pentru Violleta2022):

Pai lucreaza de dimineata pana spre seara gen 6 6 si un pic dar mi-ar placea sa ma caute si de la job. Pentru ca ia pauze cand vrea. Si sa vad ca se gandeste la mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

De la job nu te mai cauta nimeni, fiindca acum tot mai multi angajatori pun aceste interdictii, fiindca omul uita ca-i la munca si nu sta 1 minut pe telefon, ci ajunge sa piarda zeci de minute cu telefonul in mana sau al ureche si angajatorul il plateste atunci cand el nu munceste.
In strainatate telefoanele personale se tin in geanta, poseta sau vestiar si nu se folosesc decat la pauza de masa.
Nu este nimic de vorbit in timpul zilei, in special de flirtat si pierdut vremea.
Seara cand vine acasa te poate suna si puteti vorbi cat vrei, dar de la munca, nu ai cum sa-i ceri acest lucru, fiindca il vor da afara.
Chiar daca poate sa-si ia pauza cand vra el, are tot juma de ora cum au toti angajatii si nu poate suna decat 5 minute probabil, ca in rest merge la wc, apoi manaca si daca est fumator, abia apuca sa traga 2 fumuri si timpul s-a scurs.

| anonimuIl a răspuns (pentru DiannaDi):

Spui că lucrează 6 - 18 adică 12 ore pe zi și are 28 de ani. Ești norocoasă că ai găsit un bărbat așa. Sigur vei rămâne cu el.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru DiannaDi):

Munca e munca, cred ca ai prea mult timp liber, si ar trebui sa ti l ocupi cu ceva hobiuri.Cred ca barbatul te iubeste, dar are modul lui de a si arata afectiunea si trebuie sa accepti asta.S -a intamplat sa il suni, si sa nu iti raspunda? Sa nu stii nimic de el cu zilele? Daca nu insena ca stresezi degeaba.

| DiannaDi explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu am facut schimb de numere de telefon iar mie mi se pare aiurea sa îl cer

| Delocimportant a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti prea pesimista, Vio. Poate ca el, are atitudinea asta, ca sa o faca pe ea sa il vrea mai mult. Mai mult ca sigur ca, tipul respectiv, s-a documentat bine in ceea ce privește tehnicile de seductie.

| Delocimportant a răspuns (pentru DiannaDi):

Cum vine asta? Adica va cunoașteti de 2 luni, ati facut si sexulet, si inca nu ai numărul lui?! Atunci cum va intalniti, cum stabiliti locul si ora urmatoarei intalniri?

| anonimuIl a răspuns (pentru DiannaDi):

Tu nu ai numărul lui de telefon după 2 luni și după ce ai făcut și sex cu el?

| sofisis a răspuns (pentru DiannaDi):

Stai sa inteleg...te-ai culcat cu el dar nu ii stii numarul de telefon? Si zici tu ca e singur 100%? Eu zic sa mai investighezi putin.

| DiannaDi explică (pentru sofisis):

Sa-i cer numarul? Sau par disperata?

| DiannaDi explică (pentru Delocimportant):

Pe net, pe retelele de socializare

| sofisis a răspuns (pentru DiannaDi):

Numarul este prima informatie care trebuie avuta intr-o situatie de genul asta. Este foarte, foarte ciudat ca nu ai numarul lui.

| Delocimportant a răspuns (pentru sofisis):

Si mie mi-i se pare ciudat ca nu are numarul lui, mai ales după atata timp. E prima data cand aud de o asa situatie. Daca era doar o relatie virtuala, cu zero intalniri, as fi inteles sa nu aiba numarul lui, iar discuțiile purtandu-se o aplicație. Doar ca, ei, au ajuns la sex deja... In fine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Delocimportant):

Nu sunt pesimista deloc, sunt REALISTA si vorbesc din experinta ema de viata si casnicie lunga si fericita.

| Hammurabi a răspuns:

Asta e problema ta? Că nu te caută pe net prin mesaje?
Eu îl înțeleg pentru că nici eu nu suport comunicarea prin mesaje pe nici o rețea de socializare. Nici whatsapp.
Ori face-to-face ori apel telefonic dacă vreau să vorbesc cu ea.
(mă refer la parteneră/iubită nu la modul general cu oricine)
Așa că ai putea să verifici dacă nu cumva consideră și el la fel.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Detaliaza, ca e foarte ambiguu ceea ce ai zis.El munceste? Ce munceste? Este elev student?
Relatia, este sexuala?

| DiannaDi explică (pentru PreaDulcePreaFin):

S-a ajuns si la momentul intim. Dar iese si in oras cu mine, ne afișăm, ma tine de mana. Are 28 de ani, muncește

| anonimuIl a răspuns (pentru DiannaDi):

La 28 de ani cât are el e foarte frumos ca să vă întâlniți și să mergeți de mână.

| anonimuIl a răspuns (pentru DiannaDi):

La 28 de ani în 2 luni de când te-a cunoscut el cred că se gândește la un viitor cu tine dar încă nu îți spune.

| anonimuIl a răspuns:

Ceva nu îi place la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine îți oferă certitudinea că e singur "sută la sută"? Nici măcar nu-l cunoști bine. Tu cunoști despre el doar ce ți-a spus el, ce a vrut el să știi.
Ai face bine dacă ai știi persoane din anturajul lui, ca să auzi și versiunea lor despre el.

| Kiran a răspuns:

Poate fi doar ceva. ocazional, nimic mai mult. Intr-adevar, unele persoane urmaresc orice "miscare" a persoanei pe care o plac, dar doar in cazul cand considera ca esti piesa lipsa din puzzle. Tot ce poti face ar fi urmatoarele: accepti situatia asa cum e / ii spui direct ce parere are despre tine si accentuezi conversatia in punctul de a-si exprima daca este sau nu ceva de lunga durata (gen relatie si nu ce faceti acum) sau varianta indirecta, te comporti mai rece putin cu el si vezi cum reactioneaza. daca nu ii pasa. poti sa mai aduni informatii despre el. daca da, posibil sa te placa doar ca exista ceva motiv pentru care ezita. astea sunt doar niste variabile la situatia descrisa. raspunsul este la el si probabil poate sa minta, tu il cunosti, iti vei da seama ce se intampla

| akaanne a răspuns:

Atât timp cât nu te caută mă îndoiesc că te ar place, probabil nu ești singura de pe lista lui laughing