| Mosotti a întrebat:

Cand vezi o persoana de sex opus si ai dori sa te cuplezi cu acea persoana, ce trebuie sa ai sau sa faci ca sa accepte sa intre intr-o relatie cu tine sau sa aveti o aventura scurta?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de vârstă. Tu cât o ai? (vârsta, desigur)

| Mosotti explică (pentru sierra1):

Eu am 42, eu nu am intrebat pentru mine (ca eu stiu ce trebuie), ci asa la general sa aud pareri si de la altii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa ai suficient sarm incat doar vazandu-te, sa i se aprinda inima. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui ce vrei.
Am o anecdotă din MLM.
Așa se zice că ceva diamant făcea curs de marketing, cu niște începători.
Haideți să vă arăt cu se face o vânzare cu finalizare. Veniți cu mine.
Și au ieșit pe bulevard.
Le-a spus să stea pe lângă el să îl vadă ce face, dar să nu îl înghesuie.
Și cum pe bulevard trec și femei, fete singure, se apropia de ele, le saluta și apoi.
- Vrei să faci amor cu mine?
În USA, asta se considetă hărțuire sexuală și se pedepsește de lege.
Dar pedeapsa putea fi mai simplă.
Șart, o palmă din partea femeii.
Asta o dată de două ori, până la a 10-a care a răspuns.
- No, hai, dar hai acum!
Cam asta ar trebui să faci. More or less.

| relian a răspuns:

Trebuie sa intri in vorba cu ea,sa o saluti si sa ii spui daca ar accepta sa iasa cu tine la o cafea sau sti si eu unde.
Asta ar trebuie facut,iar daca ea sta la povesti cu tine,, chiar daca nu accepta din prima, insemna ca totu e ok, ai pus mana pe ea laughing daca te saluta din mers inseamna ca nu te place si indiferent ce ai face e timp pierdut.
Asta in cazul in care vorbim despre o persoana necunoscuta, asta nu ai spus daca o cunsoti, daca va cunoasteti etc. Daca va cunoasteti atunci trebuie facut altfel

| Goete a răspuns:

Trebuie sa ai scânteia care o aprinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc al meu, Economii încât să mă pot întreține șingur 2 ani fara sa muncesc, sa miros bine și sa arat bine.
Nu trebuie sa am eu nimic sau sa fac ceva, doar sa fiu autentic. acea persoana trebuie să aibă ceva care sa mi convina, sa vad daca se potrivește așteptărilor mele și dacă poate sa facă parte din viața mea, in afara de aspectul fizic chiar și pentru o aventura nu as alege orice tip de caractere daca nu imi place energia ei. Daca pornesc cu mentalitatea că trebuie să fac ceva ca sa o impresionez nu prea as ajunge departe.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine gandit, eu asa am zis la multi, sa fie autentici, si daca trebuie sa faca ceva sa impresioneze, inseamna ca nu impresioneaza el insusi, deci nu mai are sens relatia.
Parerea mea este ca fizicul e eliminatoriu si apoi daca proba asta e trecuta, vorba ta, sa se potriveasca asteptarilor morale, altfel merge cel mult pentru aventuri, dar fara fizic nici asta nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ai figura atractivă. Dacă figura nu emite virilitate, nu o mai interesează celelalte calități (morale).

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai da, o figura atractiva emite automat virilitate in general! Ca de aia o percepi atractiva, tocmai ca emite ca ai ce trebuie. Si e facut asa ca sa vezi atractiv, ca sa vrei sa te cuplezi cu acel om.
A stiut natura ce a facut, a fost destul de smechera.

Ca sunt si exceptii, aia e altceva, de oameni cu probleme care arata bine dar de fapt n-au calitatile care trebuie, dar aia mai rar.
Calitatile necesare in trecutul indepartat, atentie, deci nu necesare acum! Ca aia atrage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum de nu știi?!
Păi în primul rând figura trebuie să atragă.
Bine, pentru o relație nu e de ajuns doar fizicul dar dat fiind că el e proba eliminatorie, el dă legea în atracție.
Figura e ca o foaie pe care scrie "am aia, aia și ailaltă". Dacă figura emite trăsături evoluționiste, atunci femeia va căuta să se cupleze cu ăla, creierul ei reptilian percepându-l ca mascul alfa, că noi nu am evoluat deloc pe legile atracției.
De obicei un mascul alfa este și un pic mai răuț așa în caracter, dar aceștia erau buni în trecut ca să aducă resurse familiei și să o apere de intruși. De aceea și mulți cocalari semi sau macro analfabeți au gagici mișto iar unul a cărui figură nu emite trăsături evoluționiste, alfa, creierul reptilian al femeii îl detectează pe acela ca nefiind eligibil pentru perpetuare, chiar dacă el are bani, mașină, conac, iaht, pământ pe Lună, etc.
Dacă rar mai vezi câte un tip neatractiv cu o tipă medie atractivă, să știi că l-a luat că n-a avut încotro, dar stai așa: la prima întâlnire cu un mascul alfa feroce, îl va lăsa pe acel tocilar neatractiv și va fugi cu ăla alfa. Dar mai apoi lucrurile pot degenera: ăla alfa poate începe a fi violent și agresiv, dând cu pumnul în masă și zicând: "Femeie, e gata masa?" Iar ea, de dragul lui, se va supune că figura lui hipnotizatoare o atrage al naibi de rău.
Asta-i realitatea.
Te pui cu natura?

Prin acest răspuns îți cer scuze oficial că nu am crezut în tine când mi-ai vorbit despre teoria evoluționismului. Eram încă în negare, mințindu-mă singură și crezând în naivitatea mea că sufletul și alte trăsături de caracter sunt probele eliminatorii.

Mulțumesc dragă Mosotti pentru că mi-ai luat pâcla de pe ochi și am putut vedea adevărul adevărat.

Fii binecuvântat!

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisRo a răspuns:

E loterie. In primul rand trebuie sa ai curaj sa vorbesti cu acea persoana si, mai important decat atat, respectiva persoana sa te perceapa atractiv dpdv fizic/sexual. Atat.

| Junseng a răspuns:

Atitudinea ta fata de ea, comportamentul tău contează cel mai mult. Nu te gândi la lucruri materiale, acea este calea cea mai ușoară. La un moment dat lucrurile materiale nu o sa mai conteze dacă nu ști sa te comporți cu ea( asta doar în cazul în care este materialista).

| Sixty28 a răspuns:

Pentru o simpla aventura persoana respectiva trebuie sa fie atractiva fizic ca de nu va puneți perinile pe fata amandoi si va fu*** ca orbii.