| teroalex008 a întrebat:

Care a fost cea mai buna carte pe care ati citit-o?

23 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Ahh, ce multe sunt!
Invitatia la Vals si Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes,
Enigma Otiliei de George Calinescu
Mizerabilii de Hugo.

sunt multe, multe!

| Cătălina a răspuns:

Literatura universala "Dama cu camelii"-Alexandre Dumas-fiul;
si din literatura romana "Maitreyi"- Mircea Eliade.

| Alex0194 a răspuns:

Invitatie la Vals-de Mihail Drumes mi s-a parut extraordinara... daca va intrebati ce faceam in noaptea de revelion? citeam la ea :d foarte frumoasa palpitanta

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Tunele si cartile vraciului

| MMadalina a răspuns:

"La rasarit de eden " de John Steinbeck

| cristianorudi7 a răspuns:

| rockirm a răspuns:

Numele trandafirului - Umberto Eco

| MANDY_2679 a răspuns:

Mie mi-a placut in mod special "Zece negri mititei " de Agatha Cristiebatting eyelashes

Mi-a placut si "Dama cu camelii". sau "La medeleni " love struck

sa nu uitam de toate cartile lui Mark Twain sau Jules Verne(merita citite) love struck

| Alëxąndŕą a răspuns:

Harry Poter

| Anonim_6126 a răspuns:

Sfarsitul unei iubiri - Graham Greene :X.

| Lililala a răspuns:

La Medeleni ( carte pentru suflet), Ciresarii(faine toate cartile)

| Sophie_6140 a răspuns:

"Nunta in cer" de Mircea Eliade. O poveste extraordinara de viata.
Din literatura universala foarte mult mi-a placut "Dama cu camelii" a lui Dumas (fiul), "Divina Comedie" de Dante Alighieri si "Anna Karenina" de Tolstoi.

Răspuns utilizator avertizat
| AuRevoirSimone a răspuns:

"Pe aripile vantului", cu siguranta!

| Celeste_2636 a răspuns:

Kama Sutra

| fCD a răspuns:

"Singur pe lume" de Hector Malot. m'a surprins foarte happy

| Sill a răspuns:

Cronicile Wardstone(8 volume pana in prezent)-Joseph Delaney
Karl May-In tara Leului de Argint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portretul lui doryan gray, superba cartea

| Andruska55 a răspuns:

Twilight o ador mor dupa ea

| Kagomitza a răspuns:

Jane Eyre de Charlote Bronte

| PrettyMe a răspuns:

Razboi si Pace-Lev Tolstoi, Pe aripile vantului- Margaret Mitchell, Marile Sperante-Charles Dickens, Mizerabilii-Victor Hugo

| yourcharisma a răspuns:

10 negri mititei -Agatha Cristie

| Сяίηα a răspuns:

Invitatie la Vals-de Mihail Drumes love struck
E o carte superba si foarte interesanta8-.love struck
Sper sa o citestisi tu.