| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cea mai penibilă persoană cu care ați avut o relație?
Ce a făcut?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cand am fost mai mica umbla un băiat după mine cu care am incercat sa fiu prietena (el voia mai mult) dar era extrem de ciudat si de penibil.
Adică nu intelegea ca nu se poate mai mult de o prietenie si m-am detașat de el.Dar el a început să mă urmărească, venea pe la poarta mea, ma suna sa ne întâlnim si ii spunem ca nu pot ca am treaba iar el ieșea de prin boscheti sau de pe la conturi si ma lua la rost ca ies pe afara dar cu el nu vreau sa ies.Se baga in grupul meu de prieteni pe unde ne vedea neinvitat si o dată când am fost într-un grup iar eu am stat pe banca langa in amic (ne tachinam, radeam) fiind seara el ia tinut lumina de la bricheta pe pantaloni si l-a intrebat ca i se ....ca sta langa mine.
Era un copil (ca practic toti eram) foarte ciudat si pe alocuri obsedat ce pur si simplu nu intelegea ca nu e ok comportamentul lui.Ma agasa cu telefoane si mesaje si se făcea de ras umblând coada după mine si comortandu-se ciudat.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Respect dacă nu ai cedat.
Multe se mărită cu ciudați ăștia și confirmă ca sunt ființe proaste ușor de atras
Copiii lor învață că femeile trebuie prostite cu insistenta
Și se umple planeta de proaste care plâng la flori și cred ca dragostea vine cu forța
Eu încerc sa am relații cu voia tipelor cu care am contact
Multe așteaptă insistenta aia pe care ai povestit o aici și pleacă unde o primesc
De parca obsedați aia ar ști sa se descurce în societate cu tupeul ala copilăresc

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

E frumos si drăguț ca cineva sa aiba răbdare cu tine, sa se comporte frumos sau sa vrea sa iti capteze atentia dar in limita bunului simt si a normalității zic eu.
El, sau alti ca el daca tot ar fi vrut sa aiba o relatie cu cineva in momentul in care dau peste acea persoana ce încearcă să nu îi jigneasca si sa aiba răbdare ar trebui să învețe ceva, sa încerce să repare ce e stricat la ei si atunci sa aiba mai multe șanse.
Mie una nu imi place sa jignesc pe nimeni sau sa ii iau de sus sau peste picior.Am avut prieteni din toate clasele sociale,oameni sănătoși,oameni cu probleme,mai prosti, mai deștepți dar nu m-am ferit de ei, ba din contra daca am simtit ca pot sa ii ajut cu o îndrumare sau un sfat cu tot dragul iar daca nu se poate nici cum sa ma simt confortabil in preajma lor ma distantez treptat in liniste si fara sa fac pe nimeni sa se simtă prost.Dar am avut si probleme din cauza asta, am fost acuzată că eu sunt prea permisivă (adică daca unu e mai sandiliu sau face o glumă proastă nu sar sa il bat, sa il pleznesc) si de aceia isi permit uni multe.Dar eu sincer prefer să mă retrag de cat sa fiu sălbatică sau sa accept niște relații sau situatii de rahat.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Si eu am rabdare dar nu cand primesc refuz direct
Daca vad sclipirea in ochii ei cand vorbeste cu mine si primesc niste respect desi sunt refuzat e chiar placut
Ma face curios si devin interesat macar de o prietenie cu ea sa vad cum gandeste
De aici la mascaricii care nu inteleg cand o fata nu vrea relatie sau asteapta ceva mult mai bun decat ei e cale lunga
Cine se coboara la nivel de milogeala in fata unei femei se recomanda submisiv
Poate sunt femei care sunt atrase de barbati slabi (submisivi)
Eu mereu am fost cu capul sus si am stat egal cu fetele
Nu m au interesat nici alea care conduc si nici nu am lasat vreuna sa fie vulnerabila in fata mea
Nu stiu daca e vorba de familia in care am crescut sau e ceva din adn ul meu dar nu vreau sa aud de relatie fara egalitate

63 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Cica" (de la Maricica). Si acum zimbesc cand imi aduc aminte, mai ales de porecla ei. Am corespondat cu ea o perioada prin scrisori (nu era net pe atunci), zicea ca porecla ei e Kim, de la Kim Basinger (zicea ca arata ca ea), insa cand am fost la ea in sat sa o caut, ii intrebam pe localnici dupa numele ei, nu stiau, m-am folosit de porecla, nici asa, ca abia dupa descriere sa imi spuna ca stiu cine e si ca e "Cica", ca aia era de fapt porecla ei. Bun, merg, o vad, inalta aproape ca mine (eu 2, 02, ea peste 1, 90), zvelta, frumusica la corp, dar la fata nu stralucea absolut deloc, nicidecum nu arata ca Kim Basinger, am stat la ea doua zile, trebuia trei dupa cum ne-am inteles, dar, dupa ce am bagat de seama ca seara ma trimitea ca pe copii la culcare, devreme, si apoi ea statea la poarta pana tirziu cu alti tineri (ii auzeam cum vorbeau si rideau), am realizat ca am mers degeaba. Dupa doua asemenea seri, m-am luat si am plecat.
☺☺☺

| Ofiintă a răspuns:

Nu era neapărat o relație, asta pentru că el nu și-a dorit decât să mă adune și să mă amâne.
La fel cum spunea și Maria, îmi este scârbă de fiecare dată când mi-l amintesc.
Nu mă scotea nicăieri, de fiecare dată se autoinvita la mine seara.
Îi spuneam să vină mai devreme, dar cu toate că era un pierde vară, el isi gasea motive pentru care să nu poată.
A profit pe seama vulnerabilității mele, treceam printr-o perioadă grea și a inceput să mă inferiorizeze. Să imi spună ca nu sunt suficient de frumoasă, sexy, asta de parcă el ar fi fost un făt frumos.
Când venea la mine, avea pretenția să-i dau de mâncare. Făceam asta de fiecare dată. Chiar am gătit pentru el. Cu toate că, eu eram studenta in orasul respectiv și el locuia cu parintii lui. Pe deasupra, merita doar un șut în dos.
Pe lângă faptul că venea târziu, avea pretenția să il las să doarmă la mine. Și imi spunea asta cu o anumită aroganță.
Eu am fost cea care i-a făcut cadou in apropierea crăciunului.
L-am rugat să vină mai devreme pentru că a doua zi plecam acasă la ai mei și nu ne mai vedeam timp de 2 saptamani.
Am asteptat cateva ore pana sa apara, l-am intrebat, de ce nu a venit mai repede, avand in vedere ca a doua zi plecam
Mi-a zis că a stat la povesti cu parintii lui și ce dacă nu o să ne mai vedem?
Pe perioada sarbatorilor, si mai ales a noptii dintre ani a stat cu cainele in pat si imi trimitea mie mesaje.
A avut pretenția să vină la ai mei acasă, iar s-a autoinvitat. Doar că nu i-am permis asta, avand in vedere felul in care se comporta.
Inventa tot felul de povești, spre exemplu, cum că ar fi iesit cu o femeie frumoasă, doar că aia era proastă si mai bine iese cu mine.
Asta de parcă el ar fi fost izvor de rațiune.
Incepea să râdă în neștire, cu motivul de a face misto de mine. M-am enervat ca nu se mai oprea din ras si voiam sa il dau afară.
Nu aveam cu cine intretine o conversatie, nu avea cultură, nu avea nimic, decât prostie în doză mare.

| cristi202 a răspuns (pentru Ofiintă):

Consider inuman ca cineva sa ii spuna unei femei ca nu e suficient de frumoasa. Orice femeie e frumoasa in felul ei. Si daca chiar lui nu ii place, de ce sta in preajma ei? Lumea e suficient de larga ca sa gaseasca ce doreste, fara a injosi ce ii displace.
Eu cred ca asemenea tipi nu merita pic de atentie.

| Ofiintă a răspuns (pentru cristi202):

Intenția lui, chiar asta a fost, de a-mi face rău.
El se simțea inferior și având în vedere faptul că m-a simțit vulnerabilă, a profitat de treaba asta pentru ca să se superiorizeze (prin intermediul meu).
Asta a fost motivul pentru care s-a comportat astfel.
Tot astfel, obținea un minim de satisfacție.
In orice caz, sunt sigură de faptul că, la fel de inferior a rămas.

| cristi202 a răspuns (pentru Ofiintă):

Unii barbati care se simt inferiori se poarta de regula asa. Dar e un lucru urit sa profiti de slabiciunea de moment a unei femei ca sa incerci sa iti demonstrezi asa-zisa superioritate.
Uneori si eu ma simt inferior, am o sotie de o personalitate atit de bine conturata si de complexa incit uneori ma infior, (dar tocmai de aceea am ales-o ☺ ), si sunt situatii cand ma depaseste, dar asa si eu incerc sa ma formez, sa ma autodepasesc pentru a o egala, nicidecum sa profit de ea in vreun fel pentru a parea eu superior. Nu superioritatea conteaza la urma urmei, femeia iubita il va considera superior pe iubitul ei, chiar daca acesta nu e, faptul ca o iubeste, ca o asculta, ca o intelege, ca e linga ea, ca o apreciaza, ca o sustine (si toatw celelalte), o fac sa il considere un barbat superior, si el chiar este prin faptul ca o iubeste.

| Ofiintă a răspuns (pentru cristi202):

Fiecare cu mentalitatea pe care o deține sau dacă o deține.
Oamenii care procedează precum tipul de care vorbeam, nu reprezintă mai mult decât niște papițoi, care, mai pe românește, nu stiu pe ce lume trăiesc.

| darrio2007 a răspuns:

Cu nevasta-mea actuala. Este foarte penibila, suntem impreuna de ani buni. Si vom mai fi inca multi ani.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Penibil suna - vom mai fi inca multi ani
Nici horoscopul nu ghiceste viitorul
Ce te face sa o numesti penibila pe doamna?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, trebuia sa pun ghilimelele de rigoare la penibil. Si am vrut sa fiu ironic dar nu prea mi-a iesit. Am vrut sa spun ca dupa atatia ani de casnicie, inca ne intelegem bine si ne completam, de fiecare data, unul pe altul.
Să-mi trăiască!

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Cum se poate ca un om ca tine sa ajunga sa aiba o sotie foarte penibila? ☺

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Nu ai inteles nimic din comentariile mele.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Normal. Nu am inteles. Pentru ca abia mai apoi le-am citit. ☺
Ar fi fain ca toti sa aiba sotii penibile cum ai tu. ☺☺☺

| Adry05 a răspuns:

Pe la 14 ani, a fost prima mea relație „serioasă" că am stat vreo 9 luni și nu prea știam cum ar trebui să se desfășoare lucrurile. făcea niște comentarii de tot rahatu, uita că era cu iubita nu cu prietenii și făcea aceleași glume proaste pe care le făcea cu ei, era destul de sec așa și per total horror laughing) sunt curioasă cum e în relație în prezent, dar clar nu m-aș mai întoarce la el încât acum uitându-mă în urmă realizez ce „relație" de rahat a fost laughing)
și am mai avut experiențe penibile dar pe astea nu le mai dau din casă că-s personale laughing)

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

A și când m-am despărțit de el, după punea poze cu noi pe Facebook, noi fiind despărțiți și nu cred că pusese vreo poză când eram împreună laughing))))

| Frank51 a răspuns:

Nu stiu daca sunt chiar penibile... am patit sa iau tepe, sa vorbesc cu o tipa, sa iesim, iar a doua zi cand o sun sa imi raspunda iubitul ei, sa vorbesc cu o tipa vreo 3 saptamani(aici gresisem eu ca eram mai tanar si credul), si la final sa aflu ca deja era insarcinata cu altul, si mai am multe faze care din pacate nu pot fi spuse public laughing

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Eu am vorbit cu lunile și chiar ani cu fete care ma iubeau
Și tot la alți au tras
Dar nu să se despartă de mine sa zică la obiect ca nu sunt bun
Mă voiau și pe mine și pe ăla
Azi ziceau ca eu sunt iubit și nu renunță, mâine că ăla a depus mult efort și nu vrea să îl raneasca etc
Voiau sa ma bage în friendzone după ce făceau tot tacamul cu mine și ne obișnuiam unul cu celalalt
Și cine striga în gura mare ca bărbați sunt nu știu cum? Tot ele
După ce te fac sa pierzi timp și energie
Eu le înțeleg ca sunt nimfomane dar sa zică naibi prostule vezi ca nu ma mărit de tânără suntem doar prieteni

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai vorbi cu fete online, crede-ma ca nu sunt ok, din experienta proprie, am vorbit cu 2-300, cred ca una sau doua sunt serioase, si nici alea nu-s de doamne ajuta. Eu am renuntat de vreo luna, mi se pare aiurea sa tot investesc timp, sentimente, emotii, bani, pentru niste panarame, si te sfatuiesc sa faci la fel.

Timpul rezolva chestia asta. O sa cunosti la un moment dat o fata la munca, la facultate, pe strada, sau iti face combinatia un prieten dintr-un grup nou, astea sunt fete mai ok cu care poate sunt ceva sanse sa fie bine(nu zic 100%).

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Vorbeam online dar le cunoșteam din realitate de la mine din zona
Nu am relații pe internet

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Ieșeam cu ele stăteam împreună
Nu sunt unul din ăla care sta acasă și visează

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu n-am relatii pe net, dar orice interactiune online e inutila, la asta ma refer.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Am încercat în trecut sa abordez câte una pe net dar nu merge acolo ca e plin de leșinați care le dau cu vrăjeală nonstop și fac prințese toate uratele
În real ma vad bine fetele nu ma cobor la nivelul ala de vrăjeală pupincurista
Și dacă am scris mesaj la câte una nu a vorbit
Vor doar like pe Facebook și Instagram ca de răspuns la mesaje nu știu

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yeah, eu singura data cand am avut norocul sa cunosc o fata superba a fost pe strada! Long story short tipa impartea pliante de la o biserica, si nici nu mai stiu cum am intrat in vorba cu ea, a doua zi deja eram in parc pe bancuta happy, pacat ca nu a durat mult(long story).

Doar in realitate poti cunoaste pe cineva ok, mai realist si mai cu capul pe umeri, practic sansele sunt exponential mai mari.

| TFL007 a răspuns (pentru Frank51):

Te inteleg am patit ceva asemanator doar ca idioata l-a dat la telefon pe prietenul ei, mintindu-ma ca e singura .......cred ca as fi iesit sifonat daca imi dadea ea date cu el rolling on the floor de asta pe online e foarte periculos cu fetele

| SilentRain a răspuns:

Cea mai penibila a fost si singura, nici ca imi mai trebuie vesnic
N-am mai pomenit in viata mea atat bataie de joc asa pe fata

Prima data ma minti cu fel si fel de povești, ca a mai avut o relație in trecut, ba ca nu a avut niciodată una, la inceput parea băiat bun cu cat trecea timpul cu atat mai nesimțit devenea ...cand încercam sa vorbesc cu el tipa la mine, avea o problema extrem de mare cu fapul ca eu beam 2 cafele pe zi, a si incerca sa imi inpuna sa nu mai beau deloc, urla ca trenul in gara laughing si daca era dupa el trebuia sa stau 25 din 24 nu mai in telefon cu el
Al naibii de instabil emoțional,cu toate astea incercam sa ii explic ca nu e ok sa se poarte asa mereu si nu sa limitat doar la asta,nesimțirea supremă a fost atunci cand m-a intrebat daca sunt maritata daca am deja copii, desi noii vorbeam de ceva vreme si eu deja ii povestisem viata mea si cine sunt, mai pe scurt m-a facut curva asta m-a durut ca dracu, ca am pus toata increderea in el, mi-am pus sufletul in fata lui...atunci mi-s-a facut efctiv scarba de el asta pentu ca era un ipocrit fara limita care m-a vazut ca pe un obiect si dupa ce m-am despărțit de el nu s-a oprit aici
Dupa un timp s-a hotarat el sa vina la mine acasa si sa se prezinte drep iubitul meu, desi eu nu mai aveam nici o treaba cu el, asta a fost dementa totala
Si dupa ce l-am ajuta cu bani desi s-a purtat ca un bou, m-am trezit cu mesaje de la neamurile lui in care ma faceau curva si tot felul de aberatii.
Si mai tin minte o faza extrem de nasola, cand mi-a smuls telefonul din mana fara motiv
In afara sa imi faca viata un calvar absolut nimic bun nu m-ai adus acea relatie toxica, pana si florile pe care lea cumpărat erau din banii mei
Macar am invatat din ceva din asta, băieți care par buni si cuminți sunt cele mai mari javre, egoiste

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Wow, asa de agresiv sa fie el? Parea genul de supus si ascultator tie, nu-mi vine sa cred, ba esti nebun, nu-mi sa cred. Invatare de minte de acum incolo cui te deschizi si cui dai date despre tine si chestii d-astea.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Agresiv si dominant in prostie...
Ca nu l-am lasta de baiata bun ce era
Despre el ar mai fi multe de zis dar ma limitez aici
Greseala a fost si a mea, trebuia sa-l ignor total

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Greseala ta ca te-ai inhamat, a mea ca i-am mai dat sfaturi, am zis ca e baiat bun dar vad ca a facut numai nefacute.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e greșeala nimănui ca sufera el de boala lui Calache, un om cu picioarele pe pământ intelege de vorba buna si isi asuma ce face /spune

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Da, evita jigodiile masculine rele si nesimtite, ia unul bun, dar daca e bun parca vad ca iar nu-ti place! Nu stiu ce aveti multe din voi ca nu va plac baietii buni, dar pe de alta se plang ca sunt rai, pai cum vine?

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Au fost și momente frumoase acolo?
Am cerut momentele proaste dar sunt curios dacă a început bine relația dacă te simțeai iubită la început sau măcar când erai în bratele lui

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Pai parea bun,era timid, muncea, nu avea gasca, usor asocial
Tipul pare pocait dupa comportament, cand am ajuns sa il cunosc a stat altfel povetea
Si e vina mea ca l-am vazut ca băiat bun?
Crezi ca alerg dupa un golan si ma plang ca nu pot sa fac băiat serios din el?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,n-am simți decat egoismul lui

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Bine, eu am gresit poate cand am zis 100 % din femei vor rai, mai sunt si exceptii de ex tu vad acum, desi poate zici doar asa constient ca ai vrea bun.

Deci era egoist ala, aia e.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Daca chiar cunoști un baiat bun si plictisitor, care sa stie de respect si bun simt, harnic, pana in 25 de ani
Da'mi numărul lui! laughing

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nu cred ca alergi după golani.
Deci era un misterios nasol
Aia e
Dacă îți faci curaj cu alți ridici standardele sa nu mai stai cu nesimțiți
Faza ciudata e când începi o relație perfecta cu un om care îți cere sa faceți fix lucrurile care îți plac
Pare că sunteți la fel ca vreți aceleași lucruri
Se îndrăgostește pe bune de tine fără să aibă nimic de câștigat decât companie și respect
Și din situația aia se duce direct cu unul mai prost decât tine și se căsătorește cu gândul la tine
Aia nu pricep eu ce naiba e
Boala ghinionul meu sau visez urat
E și cu repetiție nu doar odată

| Frank51 a răspuns (pentru SilentRain):

Cred ca aici ai toate sansele sa gasesti asa ceva, ti-l recomand pe RAY.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Ray ala e o fetita
I am zis ceva ce nu ia convenit și m-a blocat rapid
Fata cred ca vrea unul care știe discuții mai bune decât unul de clasa a patra

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu conteaza ca e fetita, are bun simt respect, si e plictisitor.

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Am pe unu de 42 (prietenu meu):
1 - Nu e atractiv fizic dupa cum zic majoritatea femeilor
2 - E destept, discuta chestii serioase deci dupa altii e plictisitor
3 - Are bun simt, harnic, stie de respect.
4 - Are sal f mare, job sigur care mereu va fi cautat, casa, masina, n-are datorii.

Dar na, altul de pana in 25 nu stiu. Haha.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nu am văzut bun simt la el
Jignea toți romani și am zis frumos ca nu are dreptate
Asa m-a blocat
Dar ma rog nu fac reclama proastă
Poate alți au părere bună

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca mai vreau relație, mai bine singură
Mai naspa de tine, faza asta n-am inteles'o nici eu.
Cum naiba sa te iubeasca pe tine si sa fie cu altul, ceeeee dracu?laughing)
Macar încerca sa înveți ceva din experiențele astea

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

rolling on the floor)
Hai ca am ras!
Vezi tu...e dificil cu gasitul de băieți buni, ca nu toți oamenii sunt si ceia ce par!

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Pai de aia discut aici
Ce sa învăț eu?
Vine una se îndrăgostește de mine fără sa dau vrăjeală
Trăim dragoste de aia nebună câteva luni sta lipită de mine nu ne sufocam nu nimic și pleacă cu unul prost
Recunoaște și ea ca e prost îmi spune și o vad ca ma iubește da pleacă
Eu rămân la fel nu sunt din ala care merge cu bat în fund la primele întâlniri și pe urma nu se mai spala

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai nu e ce pare, adiosss, next, nu e problema.
Bine macar ca ai ras.
Bine, ca avea si prietenu meu bile negre na.dar asta aflai dupa:
Se crede cel mai destept uneori fara baze reale, hahahahaha, e cam plin de el.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Ha! Vezi nu exiata un om 100%bun, si nici baietii care se considera find buni nu sunt fara defecte

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt si buni cu adevarat, exista si baieti care fac totul pentru iubita lor, doar ca dupa aia ele nu-l plac asa, aici e nasolia si paradoxul.
Celalat prieten al meu e asa, e insurat si are si un copil.
Face totul pentru nevasta-sa, absolut tot, si sufleteste si financiar, desi aia nu da doi bani pe el.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Si crezi ca doar voii barbati sunteti in situati de genul?
Sunt si fete care isi iubesc partenerii si aia nu dau nici muncii, da vezi tu la barbati nu le sare nimeni in cap ca sa uita doar dupa "fete rele "
Pe cand la o fata exista o intreaga teorie cum ca este vina ei))

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Concluzia noi oamenii suntem de rahat?
Ajung la teoria lui Ray
Noi bărbați știm ca sunt mulți care nu știu cum sa se poarte cu o fata
Mi e mie rușine de cum fac alți cu fete bune
Dar la voi e telecomanda voi alegeți
Voi aveți cerere mai multa decât oferta
Noi ne chinuim sa prindem ceva
De aia se apuca uni sa tragă cu mai multe undite ca nu iese ce vrem noi și ajungem sa adunam alternative
Bine vorbesc la general ca personal nu ma încurc cu doua fete în același timp
Dar la cum fac fetele cu mine as avea motive sa le învârt ca pe șosete sa nu mai pun suflet

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai corect, sunt si fete in situatia asta in egala masura.
Ba da, eu sar in cap la toti si la femeie si la barbat daca e rau sau are caracter prost! Sa vezi ce ma iau si de barbati de nu se vad pe unde e subiectul, si aici si peste tot.
Si unul si altul sunt de vina in egala masura daca au acelasi caracter prost.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trata pe alta rau, doar pentru ca ai avut tu parte de experiente nasa cu fetele
Asta este, oamenii sunt de rahata, dar intr-un final o sa gasesti si persona potrivita pentru tine

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Sincer ti-a-si face cinste cu o bere laughing

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nu tratez aiurea pe nimeni dupa amintirile mele
Dar când se repeta povestea ma apuca puțin ciuda
Mă gândeam chiar ca nu e chiar onoare sa fi atras de femei
Ca multe nu aduc cinste omeniri după ce am trăit eu

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Nuuu bere ca nu beau alcool deloc, o fanta de lamaie rece zero deci fara zahar, haha, merge aia.

| Sofer a răspuns:

M-a înșelat cu altul

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Eu am avut mai multe care imi spuneau vorbe mari se dadeau lovite dar se combinau cu alti
Pe urma voiau sa vorbeasca cu mine zi de zi sa le fiu aproape sa ma imprietenesc cu celalalt iubit al ei
Nu am stat niciodata in preajma curvelor de genul ala dar toate au facut asa
Gen te iubesc dar viata m-a pus cu altul si sufar dupa tine rolling on the floor
Animale proaste
Ma pandeau pe la colturi ma sunau cu nr ascuns
Dupa ce am fost singuri eu cu ele si nu au vrut relatie doar s au jucat si m-au amanat

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva de genul am pățit și eu.

| Gusticel a răspuns:

Din fericire nu am avut niciodata o relatie penibila cu cineva, asta pentru ca termin rapid relatia cu oricine are "potential" de om penibil/prost/needucat.
Am citit 2-3 raspunsuri pe aici... wtf. Fetelor, la prima faza naspa aruncati-l in tomberon, nu se poate asa ceva, nu se poate sa stati luni de zile cu unu vai de capul lui. Cum a gresit ceva, in tomberon cu el!

| MariaMaia879 a răspuns:

Am avut parte de multe relatii penibile, dar asta le intrece pe toate. Ok, deci eram impreuna cu baiatul asta, care avea peste 25 de ani, deci trebuia sa fie matur, dar s-a dovedit ca nu e asa. Omul era materialist, da exista si baieti materialisti. Cu toate ca eu nu ii ceream nimic, adica nici macar la o cafea nu am fost impreuna si eram dispusa sa mi platesc consumatia mea, dar cu toate astea imi cerea bani pentru o apa sau mancare. Nu dau mai multe detalii ca mi se face scarba cand ma gandesc. E ok sa fii intr o perioada grea, sa nu ai bani suficienti, dar nu e ok sa profiti de bunatatea unei persoane, adica eu nu aveam pretentia sa mi cumpere nimic, la fel trebuia sa faca si el. Plus ca avea masina, permis si il plimbam eu pe el si mai si comenta sau facea diverse gesturi. Pe scurt eu eram barbatul in relatie, iar el c****a materialista. A fost cea mai oribila relatie, bine ca am deschis ochii si s-a terminat repede?

| Crackman a răspuns (pentru MariaMaia879):

Macar ai văzut cum ne simțim noi laughing) și poți fii mai considerente?

| NotNamed a răspuns (pentru Crackman):

Cred ca asta e cel mai bun comentariu citit de mine pe acest TPU.