| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e frecventa raporturilor sexuale la care sunt dispuse femeile, in general, sa faca cu sotii sau cu iubitii lor? O data sau de mai multe ori pe saptamana? Sau poate si mai rar, o data sau de cateva ori pe luna? Sau chiar si mai rar de atat?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de apetitul fiecaruia, fiind perfect normal si zilnic, doar sa viand orinta de ambele parti.
Se mai rareste in timp, odata cu varsta si cu scaderea libidoului.

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Ai fi dispusa sa faci chiar zilnic sex cu sotul tau? Nu crezi ca te-ai plictisi la un moment dat daca ai face in fiecare zi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

Sigur ca as fi dispusa, de ce sa ma plictisesc, cand sunt cu omul pe care-l iubesc si sentimentul este reciproc? In dragostea adevarata nu iei pauze, iar daca apare rutina, cauti sa imbunatatesti relatia, sa aduci noutati, sa schimbi anumite situatii, ca sa o faci mai atractiva si mai placuta.
O casnicie nu se bazeaza doar pe sex, sexul este doar o parte din ea, dar sunt si alte lucruri la fel de importante care fac viata de cuplu si de familie interesanta, placuta, excitanta, unica, cimentandu-i bazele.
De altfel pot confirma asta, avand ataat experienta de viata.

| Freya1 a răspuns:

Normal ar fi ca in fiecare saptamana sa faca de câteva ori.Nu poti sa ai un partener si sa te culci cu el o data la cateva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare zi. Sau cel mult 2-3 zile.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Asta cu in fiecare zi doar daca e nimfomana sau prostituata de meserie. Eu ma refeream la o femeie obisnuita, in general. Daca ii ceri sex neveste-tii in fiecare zi, mai ales daca vine obosita de la serviciu si daca mai are si treburi casnice de facut, va ajunge sa creada ca ai luat-o de nevasta doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare persoană este diferită și are nevoi diferite...nu putem generaliza.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Asta stiu si eu. Eu asteptam ca raspuns doar o cifra. In incercarea de a face un mic sondaj din pura curiozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o regulă poți face chiar și la câteva ore depune de apetitul tau sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Cel mai probabil o data sau de cateva ori pe saptamana