| dEutSa_8892 a întrebat:

Care credeti ca e varsta potrivita pentru pierderea virginitatii?!

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Spuneti-mi ca sunt de moda veche, dar e mai bine dupa 18 ani. se considera ca esti adult, ca esti mai rationala si poti lua decizi singura. cu toate ca la unii nici dupa 18 ani nu tine treaba asta happy

20 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita. Atata timp cat iti pui intrebarea daca nu cumva e prea devreme, probabil este prea devreme.

| DenissaDeea a răspuns:

Minim 18-19 ani, dupa varsta majoratului esti considerat adult si poti hotara singura dorintele tale.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu asa se pune problema...eu am 18 ani si arat super. dar nu vreau sa ma mandresc cu asta.sunt baiat siiii... toata lumea zice ca baietii isi pierd virg mai repede. dar dc? cu cat iti pastrezi virg mai mult cu atat pers care o vei cunoaste va tine mai tare la tine...si inca ceva... eu astept din iubire nu din a fi satisfacut de un corp oarecare

| amberjuly a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita, dar in nici un caz inainte de 16-17 nu ca as gandi eu invechit ci pur si simplu pentru ca esti un copil plin de hormoni care nu stie ce vrea. E bine sa ai un partener stabil in care sa ai incredere. Asa ar fi perfect, altfel poate fi traumatizant. Niciodata din curiozitata si niciodata sub presiunea altcuiva. Plus ca nu trebuie sa ai mari asteptari... nu e totul roz din prima laughing, de asta ar fi bine ca partenerul sa fie stabil sa continuati... daca e pentru o singura data nu stiu daca are rost.

| ShaKuri a răspuns:

De la 16 ani.parerea mea. dai inainte. e placutlaughing.

| leluc a răspuns:

Dupa varsta de 16-17 ani din punct de vedere fizic

| jani a răspuns:

La fete.sau baieti? ...cu cat mai tarziu cu atat mai bine... nu te grabi la p...la...ca o sa te saturi.

| rita a răspuns:

Kt mai tarziu pentru ca sunt multe batai de cap... mai intai traieste-ti copilaria/viata, sfatul meu. eu mi-am pierdut-o la 18 si care k asta e si media de varsta

| sigmanet a răspuns:

Nu exista o varsta. In mod normal, fizic vorbind, dupa 16 ani. Insa totul tine de relatia in care esti, prieten si persoana ta. Cand esti pregatita si doresti acest lucru.

| Ys a răspuns:

Nu este o varsta...atunci cand simti k esti pregatita si vrei s-o faci cu partenerul... dar mai intai lasa tp. sa treacas sa va cunoasteti mai bine...

| Ella_6365 a răspuns:

Totul e sa te simti pregatitawinking daca esti pregatita la 12 la 20 de ani, atunci o faci. si este foarte important sa o faci prima data cu un baiat care stii ca nu o va face cu tine si dupa aia o sa te lase baltawinking

| jane_5414 a răspuns:

Pai nu exista o varsta potrivita pentru pierderea virginitatii.trebuie sa fii pregatita.trebuie sa ai destula incredere in partenerul tau.

| jedi a răspuns:

Da ca bine ziceai tu aia de moda veche, tot mai frumos e sa o faci in noaptea nuntzi sau dupa 18 ani macar laughing. in caz ca exista riscu sa ramai insarcinata n-ar fi o problema. si totusi ai da exemplu de fata care nu traieste pentru sex desi in ziua de azi cu atatea pornografi, fete cu fusta pana la jumatatea fundului si asa mai departe. ehe. poti face sex si de la 5 ani daca vrei. ideea e sa te convingi ca el va fi primul si ultimul nu sai schibi la 2 zile. caci aia deja inseamna curvarai.

| redbull a răspuns:

Are al3css dreptate... nu este o varsta anume... dar cel mai bine ar fi totusi dupa 17 ani, 18-19...winking

| pep a răspuns:

Conditia, din punctele de vedere moral, religios, psihologic, fiziologic se rezuma la urmatorul principiu: "Numai si numai dupa casatorie si nu mai repede de majorat". Daca vei respecta acest principiu, nu iti va parea rau niciodata si, in plus, vei fi pentru totdeauna o persoana integra si o femeie demna, pe tot parcursul vietii.Iti recomand sa nu faci asta inainte de casatorie.

| ema_7550 a răspuns:

Depine...ai cu cine?laughing lasand gluma la o parte daca noi iti vom spune ca e ok la 17 ani si u nu ai un partener stabil cu cine vei incepe? dpdv fizic la 17-18 ani esti pregatita si destul de matura... dar ai grija la partener.sa ai incredere in el si sa va simtiti bine impreuna.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai 18, 19 chiar si 20

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La barbati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea. e ca cind consideri ca iubesti persoana data si esti pregatita...atunci e timpu!

| mihaela93 a răspuns:

Si eu sint de acord cu tine mihaelacorlade..cu cit mai tirziu cu atit mai bine...
daca incepi mai devreme poti avea probleme pe parcursul vietii