| cristina a întrebat:

Care e cel mai frumos gest din partea iubitului/iubitei care vi l-a facut?

Răspuns Câştigător
| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Tin minte si acum acea zi. a venit intr-o dupa masa de luni, eu eram cam suparata din cauza unei probleme de familii si ca sa imi ridice moralul a venit m-a luat si nu mi-a zis unde mergem. M-am urcat in masina asa cu o retinere pentru ca nu stiam ce pregateste si am plecat.destinatia a fost MAREEEElove struck cand am ajuns m-a legat la ochi ca sa nu vad, dar am simtit o brizaa auzeam marea si cand m-a dezlegat la ochi m-a luat in brate si mi-a zis ca imi daruieste soarele ce apune in mare am vazut apusul impreuna.Pentru mine era prima data cand vedeam marea.Am facut dragoste pe plaja, iar dimineata ne-a surprins imbratisati...am vazut si rasaritulcryingcel mai frumos cadou care mi s-a facut vreodata...nimeni nu va mai fi ca el.desi acum se bucura alta de el, eu tot il iubesccrying

| pavlE a răspuns (pentru tinkerBELL_2566):

Urat din partea lui! ...Ca e cu alta acum...

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sunt multe gesturi frumoase din partea lui, dar cred ca cel mai important lucru pentru. mine este faptul ca e alaturi de mine.
Un gest frumos a fost cand intr-o seara a pregatit totul special pentru. mine sa avem o seara romantica si m-a bucurat mult; apoi gesturi de tandrete, felul cum ma alinta si ma saruta... un gest care m-a emotionat a fost o declaratie de dragoste superba si cand mi-a jurat iubire pentru.totdeauna si mi-a zis ca ar vrea sa fiu sotia luihappy.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Faptul că a stat lângă mine şi m-a sprijinit din toate punctele de vede (şi subliniez asta!) exact atunci când aveam eu nevoie sărind peste o parte din problemele ei. Un astfel de om merită respectul meu.
O astfel de femeie, merită iubirea mea.

| Alisa a răspuns:

Faptul ca nu m-a lasat chiar daca intreaga mea familie e impotriva lui si nu il vrea si cate ii fac. E alaturi de mine la bine si la greu in ciuda la tot si face totul pentru relatia noastra.

| Rukhsandra a răspuns:

Cel mai frumos gest pe care mi l-a facut un baiat a fost de-a imi scrie o poezie. Mi-a placut foarte mult happy... si il iubesc pentru cea ce a facut big grin - sti el pe cine iubesc ( sigur citeste raspunsu' meu, nu-i asa geo? laughing )

| shtephie a răspuns:

Foarte frumos a scris tinkerbell! Cred ca oricarei fete i'ar placea asemenea gest de iubire :X

| Puf a răspuns:

A avut mereu rabdare cu mine, chiar si atunci cand cand eram confuza, a sttiut sa ma asculte si sa imi fie mereu alaturi chiar daca eu l`am fugarit de langa mine!

| marrr a răspuns:

Faptul ca si-a lasat prietenii la patinoar, pentru ca imi era foarte frig, aveam degetele de la picioare inghetate. A mers cu mine intr-un magazin sa ma incalzesc, desi era ora 9 seara. A stat cu mine ca sa ma dezghet si nu a spus absolut nimic cum ca l-ar fi deranjat. Stiu doar ca oricine ar fi fost in locul lui nu ar fi facut asta pentru minehappy. Apoi am mers impreuna acasa, el mi-a dat fularul sau si o manusa, pentru ca si el avea nevoie de una, cu care ma tinea pe mine puternic de cealalta mana pe care nu aveam nimichappy. A fost superb, placut, chiar daca era o vijelie inimaginabila. Am mers impreuna prin zapada si m-a dus pana in fata casei melehappy.
A spus ca nu stim ce este aceea iubire, ca suntem prea mici. dar in tot acest timp, prin faptele sale mi-a demonstrat ca ma iubeste enorm. Inca mai tin la el ca la un foarte bun prieten, pentru ca suntem despartiti de 6 lunihappy.

| OanaG a răspuns:

Au fost foarte multe, mi-a placut foarte mul felul cum ma alinta :X si acum chiar imi lipseste.

| pengu a răspuns:

Pai...era majoratul meu si eram foarte trista pentru ca prietenul meu si cu mine nu puteam fi unul langa celalalt. Dar el a facut un drum de vreo 530 km, noaptea, ca sa nu aflu euhee hee, iar dimineata pe la 9 - de ziua mea, o prietena m-a scos din casa(la propriu, aveam doar pijamalele si halatul pe minebig grin) in fata curtii - eu stand la 5 min de centrul orasului, iar acolo ma astepta pufuliciul meu cu floarea mea preferata blushing nu m-am mai putut dezlipi de el vreo jumatate de ora day dreaming blushing

| BlueEyes a răspuns:

Buna! Am fost mai multe gesturi frumoase, dar cel mai frumos a fost cand eu eram bolnava, am stat vreo 2 zile numai in pat si el a avut grija de mine, ma intreba mereu "mai ai nevoie de ceva?" imi aducea mancarea la pat si chiar mi-a pregatit si el micul dejun o data!:X El e genul de baiat "rau", daca ma intelegi, si gestul asta nu ii sta lui in caracter, daca l-ar fi vazut vreun prieten de-al lui la aragaz, nu ar fi crezuthee hee.

| candycarrie a răspuns:

Ce frumos a scris tinkerBELL day dreaming uai.

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Multumesc tuturor celor carora le-au placut povestirea mea...desi acum platesc cu lacrimi amare toate acele momente de fericire care le-am trait cu el...sad

| So Good a răspuns:

Asa e ruxi citesc big grin :* mie cel mai frumos gest este ca ma iubeste si mai ales ca are incredere in mine happy

| anonim_9938 a răspuns:

Mi'a placut mult tinker bell
imi pare rau ca sa sfarsit
am parte de gesturi frumoase foarte des
si chiar nu le pot enumera :X

| hokage33 a răspuns:

Destule, dar never apreciate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa culcat cu mine si ne-am sarutat o noapte intreaga parintii ei dormeau jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A sarit la bataie. La o asa surpriza pentru distractie chiar nu m-am asteptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva ne mai vazut pana acum...inainte sa stau cu actualul meu iubit am stat cu fratele lui mai mic.si lui de atunci ai placea de mine.venea la mine si imi zicea ca si dupa ce ma voi desparti de fratele lui nu o sa ma uite si tot cumnatica lui aia mica o sa raman.si asa a si fost dupa ce m-am desp de fratele lui, catalin.continuam sa ma inteleg foarte bine cu,, cumnatelu meu''. florin.:d.pana inainte cu vreo 3 zile de revelionul 2010 cand m-a sunat si mi-a zis,, cumnatica nu te supara dar sa stii ca te iubesc''. iar eu radeam si in acelasi timp si plangeam.si ai ziceam ca nu il cred.si mi-a propus sa facem revelionul impr. a venit la mine si m-a sarutat. a fost cea mai frumoasa seara din viata mea.si acum sunt impreuna cu el. avem aproape 7 luni si am trecut amandoi prin foarte multe rele si bune. dar nimeni si nimic nu ne mai poate desp.chiar daca intre noi exista o diferenta de 7 ani nu conteaza.pentru ca in dragoste nu exista varsta.love strucklove strucklove strucklove struck