| cezar19 a întrebat:

Care este cauza ejaculari in timp foarte scurt pana in 5 minute?

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Ceea ce ti se intampla e fie de natura fiziologica, fie psihologica si se numeste ejaculare precoce.
Incearca sa faci ceva exercitii pentu inceput care ajuta la intarirea muschilor si la amanarea ejacularii. De ex. atunci cand mergi la baie incearca sa intrerupi jetul de urina voit de cateva ori. Trebuie sa faci lucrul acesta de mai multe ori, pentru ca efectele se vor vedea in timp.
Fa o scurta pauza cand esti in pat cu cineva si simti ca iti vine. Te poti concentra asupra ei, o mangai, o saruti (soft -ca altfel nu ai facut nimic)... Apoi reluati.
Presezi glandul penisului (capul) in regiunea capatului uretral cateva secunde pana trece senzatia de ejaculare, apoi reiei actul sexual, iar cand simti ca iar e momentul faci din nou aceeasi chestie.
Ma cam opresc aici, nu sunt sexolog, dar ar trebui sa mergi la un consult fara jena si sa incerci sa vezi cauzele.
In timp, poate duce la impotenta si la probleme de fertilitate.
Poti sa faci ceva in privinta efectelor, dar trebuie vazuta cauza. Si asta o poti afla doar cu ajutorul unui medic sexolog sau urolog (poate mai sunt si altii, dar asta stiu eu).
Sa nu iei medicamente dupa capul tau.

4 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Pai stai putin de ce crezi tu ca 5 minute pare sa fie repede? nici vorba, depinde de starea organismului, daca ai fi zis ca nu tii nici 2 minute atunci da, dar asa chiar nu e timpul sa faci alertawinking, si ai sa vezi cu timpul ai sa tii mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa te reabilitezi, pentru ca femeile sunt nesatulelaughing)

| Lucifer666 a răspuns:

Ipotenta tataaaaa...rolling on the floor))

| level8 a răspuns:

Cauza este si una psihologica. Incearca sa ai mai multa incredere in sine si practica exercitiile Kegel.