| infatuatedshorty a întrebat:

Care este cel mai bun lucru de facut in situatia mea? Am o problema legata de un baiat...

O sa il numim Bogdan.Eu si Bogdan ne-am intalnit acum un an, intr-o tabara si am petrecut fiecare zi impreuna, bineinteles doar ca prieteni, insa eu il placeam in secret(si inca am continuat sa il plac, pana in martie anul asta) Dupa mai mult timp, am aflat ca si el ma placea, doar ca nu a avut curajul sa marturiseasca. Cu toate acestea, am ramas foarte buni prieteni, fiind foarte apropiati si spunandu-ne toate secretele.Intr-o zi i-am spus pe messenger ca il placeam si el a fost foarte fericit sa auda asta. Insa, el avea o iubita.Fiind foarte apropiati, el imi spunea tot legat de iubita lui.
Incercam sa par fericita pentru ei, dar in sinea mea imi doream sa isi dea seama ca ceea ce cauta este exact in fata lui...
In martie, m-am decis sa ma opresc din sperat si sa iau un alt drum, dar sa raman, ca intotdeauna, cea mai buna prietena cu el. Intr-un sfarsit mi-a reusit si am reusit sa il uit.

Si acum urmeaza partea cea mai grea:
vinerea trecuta, m-a intrebat ce cred despre un alt baiat foarte frumos din scoala. i-am spus ca arata foarte bine si el, probabil ca sa nu piarda sansa, mi-a marturisit ca i-a placut de mine in toate lunile astea, el despartindu-se de iubita in urma cu doua saptamani. M-a intrebat "Dar tu?". iar eu, fara sa imi dau seama, i-am spus ca si eu il placeam. Chiar nu stiu ce a fost cu mine, pentru ca acum, gandindu-ma din nou, nu cred ca il mai plac...
Si de vineri se poarta incredibil de special. El este un baiat incredibil, este dragut si politicos si ii pasa, dar pur si simplu am sperat prea mult la el incat acum, ca am sansa...nu mai simt nimic.

Ce credeti ca ar trebui sa fac? Ma gandesc ca poate peste catva timp il voi place din nou.

AJUTOR?!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele persoanale sunt strict personale. Nu vad de ce le faci publice si ceri ajutorul unor necunoscuti.
In masura sa te ajute sunt parintii, prietenii.
Daca placi un tip, iti cade ceru`n cap daca i-o zici>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@xbaby sunt aceleasi intrebari de ceva vreme. Toti se confrunta cu problema rusinii de a-si recunoaste,, dragostea``. Ti se cam urca la cap aceste intrebari, plus ca te plictisesti sa le scrii mereu sa fie sinceri ca n-au nimic de pierdut.

| natalita_1521 a răspuns:

Eu as spune ca ar trebui sa fiti mai departe prieteni...
Sfatul meu.