| SandraEve a întrebat:

Care este defectul( nu ma refer la defecte fizice) care va deranjeaza cel mai mult la o persoana?

23 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Lipsa abilitatii de a comunica / nepasarea fata de cei din jur.
Cum adica?
Cand vorbesti cu cineva si acel cineva nu te asculta, te ignora, iti ignora existenta, trebuie sa tragi de el sa te bage in seama/ sa te asculte.
Eu sunt inconjurat de o groaza de oameni, o gramada de mentalitati diferite, niveluri diferite de educatie, etc. Observ ca tot mai multa lume incepe sa devina din ce in ce mai nepasatoare, ai pe cineva langa tine si nimeni altcineva in jur, persoana respectiva iti adreseaza o intrebare in timp ce tu te uiti in alta directie nefacand absolut nimic, trebuie ca persoana respectiva sa traga de tine sa-i acorzi atentie. Urasc cand mi se intampla asta, urasc oamenii de genul asta, problema este ca am reusit sa dau de foarte multi, ok, la ce te asteptai? Sa vorbesc cu prietenul meu imaginar? Sa vorbesc de nebun?
2: Persoanele ce vorbesc mult si prost, ce nu stiu cand si cum sa vorbeasca, adica genul ala de oameni care se fac de ras ori de cate ori deschid gura. (Dancila ar fi un exemplu dar eu cunosc si alti oameni, am chiar prieteni pe care nu-i suport dar din bunatate nu-i abandonez si incerc sa-i corectez, problema e ca oamenii de genul asta sunt aproape imposibil de corectat ori eu nu ma implic destul/nu sunt suficient de bun in asta)
3:Felul de a fi si de a se comporta, in timpul studentiei am intalnit toate categoriile de oameni, de la oameni cu care aveai ce discuta, oameni cu capul pe umeri, pana la prosti, nu suport prostia sau comportamentul neadecvat in grup, cand 2 incep sa se ia la 'bataie' verbal pentru a impresiona grupul?! Gen sa dovedeasca cine pe cine domina? Alo, suntem animale sau oameni civilizati? Da, ne tragem din maimute dar nu toti au evoluat complet...
Eu sunt antisocial de felul meu, imi cunosc defectele, am si eu o gramada, nimeni nu este perfect, nu am gasit pe nimeni sa fie perfect.
Un defect de-al meu ce-l urasc, nu suport majoritaea oamenilor cu care interactionez, ma enervez cand sunt prea cautat, ma simt prost cand nu sunt cautat deloc, sunt antisocial dar cand sunt prea singur pentru prea mult timp ma simt foarte nasol, cand sunt prea cautat ma enervez, nu am chef de nimic si de nimeni, nu-mi place sa vorbesc la telefon absolut deloc. Toata treaba asta o vad ca pe un defect de-al al meu ce ma deranjeaza.
Pe scurt la tot ce am zis mai sus :
Ma deranjeaza prostia, lipsa educatiei, grandomania/teribilismul, efectul de turma, comportamentul specific animalelor.

| RAY a răspuns:

Ipocrizia

IPOCRIZÍE s. duplicitate, falsitate, fățărnicie, minciună, perfidie, prefăcătorie, viclenie, vicleșug, (livr.) fariseism, machiavelism, tartuferie, tartufism, (rar și fam.) machiaverlâc, (înv.) fățărie, prefăcanie, prefăcătură, procleție, (fig.) iezuitism, mascaradă. (~ cuiva în comportare.)

https://dexonline.ro/definitie/ipocrizie

| Freya1 a răspuns:

Prostia,minciuna,infidelitatea,aroganta,lenea,mana sparta, misoginism/misandrie...

| syd2 a răspuns:

Nu exista defecte. Exista situatii.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Infidelitatea si minciuna, restul se mai iarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensibilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drama queen

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

laughing da

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

Sub perfectiunea fizica si multe calitãti, se ascunde intotdeauna o bestie :/

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

Nu exista pefectiune, cu atat mai putin perfectiune fizica. Dar ai dreptate, o fata frumoasa vine la pachet cu toanele ei tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

Este singurul defect, daca nu l-ar avea ar fi perfect* când apar toanele este momentul retragerii.sunt fricos, probabil de aceea nu-mi gasesc aleasa.

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

Toti cred ca avem toanele noastre...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

Toanele descopera defectele.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Invidia, minciuna, lacomia

| KevinLevin a răspuns:

Sarcasmul.

| Helpme99 a răspuns:

Orgoliul exagerat

| GrungyCacti a răspuns:

Strabismul

| GrungyCacti a răspuns (pentru GrungyCacti):

Scuze am inteles gresit. laughing Am recitit. Prostia cel mai mult, lacomia, minciuna si ipocrizia.

| anonymussly a răspuns:

Minciuna