| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența între a te masturba și a face sex?

11 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

laughing Ambele se finalizeaza cu ejaculare... orgasm. Masturbarea este autosatisfacere (singur ti'o provoci cu mana ) iar sexul presupune cel putin 2 persoane. Eu am o sintagma ce o folosesc pentru masturbare,, sex cu mine '' laughing

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu e nicio diferenta...pana la urma tot la orgasm ajungirolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| devilll a răspuns:

Aoleo asta o fo buna diferenta i enorma doar ca se termina cu ejacularelaughing

| IQOnly a răspuns:

La masturbare iti creezi singur/singura placere iar la sex, mai ai pe cineva(1 persoana, 2, 3, 4,...)

| CrucifiedCountess a răspuns:

Za thing! laughing penisul face diferenta(la fete) iar la baieti, vaginul laughing nu se compara cu palma, asa-i?laughing

| RetroX a răspuns:

Numarul participantilor la "actiune"! tongue

| Liada a răspuns:

Diferenta e ca intr-un egoist si hippie. c-am asa

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Hai sa va spuna mosu cum sta treaba (personal). In cazul in care nevasta-mea imi baga mana la subsol, arbitrar, mi se ridica tunu si prefer sa fac sex; daca "ne vorbim" sau ne pupam si ii vine chef mie cu siguranta nu mi se ridica, deci NASPA. Daca ma uit la un pornache pe gustu meu mai bine ma masturbez ca daca vine si ea imi lacrimeaza imediat si nu mai rezolv nimic. In concluzie e o mare diferenta, depinde de preferintele fiecaruia. Si mai e ceva laughing de fiecare data cand te masturbezi ai vrea sa fie o femeie langa tine, cand faci sex si nu ai chef spui ca mai bine te-ai masturba. OK nici eu nu stiu ce am vrut sa spun

| AndreeA_4571 a răspuns:

Diferenta este ca de la cer la pamant. laughing...Eu cred ca tu esti un copil de 10 ani care vrea sa afle asta.

| sandulache a răspuns:

Buna.
diferenta intre a te masturba si a face sex e mare, ce ce simti cand faci sex e alt ceva, cand te masturbezi e doar o iluzie si o chesti bnala, dar dupa mine ca baiat te simti de 1000de ori cand faci sex, dar ca fata e mult mai bine din cate ma inteles.astai diferenta.

| cristibossu27 a răspuns:

Depinde ce esti. fata sau baiat.sexul e iubire si mangaiere iar masturbatul mai ales la baieti e cam periculos.ati poate afecta psihicul in timp daca te masturbezi timp indelungat si ramai cu afectiuni.la femei e bine chiar indicat.