| fddfdffdfdfdfff a întrebat:

Care este diferența dintre a face sex și a face dragoste? De exemplu, o femeie care face sex cu doi bărbați într-o mașină, de fapt ea face sex sau face dragoste? Sau dacă o femeie face sex cu un bărbat pe care îl cunoaște de la grădiniță, într-o baie cu petale de trandafiri, lumânări împrejur, muzică de relaxare, mângâieri, sărutări etc. Este dragoste sau sex în al doilea caz dat exemplu? Dar în primul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Face sex femeie respectiva, dragoste faci cand iubesti o persoana, cand simti acel ceva, iubire se numeste, imi aminteste de luceafarul http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/luceafarul.php

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul caz contactele sexuale intretinute cu cei 2 masculi intr-un cadru lipsit de ''romantism'' poate fi apreciat/calificat ca fiind un sex simplu sinimic mai mult. In cazul al 2-lea, cel putin chiar si doar aparent daca nu si in mod real ceea ce se petrece reprezinta un sex tandru intretinut din dragoste si iubire fata de persoana alaturata. big grin

| sofisis a răspuns:

Difera strict prin sentimentele dintre cele doua persoane.
Se poate face sex romantic cu petale de trandafiri, in cada si cu o persoana pe care nu o iubesti. Nu are nici o legatura. Daca esti indragostit de partener, atunci se poate denumi ca faci dragoste cu el si daca stai capra, pe masa si dureaza 5 minute happy
E strict chestie de interpretare a sentimentelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca totul tine de sentimentele pe care le ai fata de persoana cu care faci sex, pentru ca pana la urma si a face dragoste inseamna tot sex, sau de la dragoste se ajunge la sex big grin

| ShamelessQboy a răspuns:

Cand te gandesti la sex, mintea te duce in general la placerea pur carnala, tensiune sexuala si fantezii.
In schimb, a face dragostea se transpune la nivel cognitiv cu ideea de romantism, preludiu, saruturi si mangaieri.
Sa dam un exemplu:
Ana este implicata intr-o relatie cu Alin de un an. La inceput a fost doar atratie fizica din partea ei. "Am facut sex timp de jumatate de an si a fost plăcut.
Era o pasiune nebuna intre noi, dar fara sentimente de iubire din partea mea. In timp mi-am dat seama ca tin la el si am inceput sa il iubesc. Acum pot spune ca fac dragoste si este chiar mai placut decat in prima parte a relatiei noastre".
"Sex fara dragoste exista, dar dragoste fara sex NU. Nu vorbim de cazuri extreme, iubire la distanta.